ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

III Żeglarskie Mistrzostwa Polski Lotników

Wydarzenia i imprezyregatyRegaty21 czerwca 2019, 10:14
III Żeglarskie Mistrzostwa Polski Lotników
Żeglarskie Mistrzostwa Polski Lotników fot. www.sail-mazury.pl

W dniach 13-14.07.2019 r. w Giżycku na jeziorze Kisajno zostaną rozegrane III Żeglarskie Mistrzostwa Polski Lotników. 

Organizatorami wydarzenia są: Mazurska Szkoła Żeglarstwa oraz Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Giżycko. 

Tak ubiegłoroczną imprezę opisali organizatorzy: "Rozegraliśmy kolejne regaty o randze Mistrzostw Polski. Sternikami kilku jachtów byli żeglarze z niepełnosprawnością i to oni zdominowali regaty. Mistrzem Polski został motolotniarz Waldemar Woźniak. Zawodnicy ścigali się na Sasankach. Przez cały czas trwania regat było ciepło i słonecznie, ale brakowało wiatru. W sobotę od rana była kompletna flauta. Kilka razy musieliśmy odraczać start do pierwszego wyścigu i dopiero po południu z trudem przy wietrze 1 B dzięki nielicznym „szkwałom” 2 B udało się rozegrać jeden wyścig. Sternicy musieli się wykazać dużymi umiejętnościami, aby go ukończyć. W tej sytuacji najlepsi okazali się żeglarze z niepełnosprawnością, którzy zajęli w nim cztery pierwsze miejsca. Wyścig wygrał Marian Zakowicz przed Waldemarem Woźniakiem i Andrzejem Burym. Czwarty był Dariusz Kuśnierz. Nie było to dużym zaskoczeniem, gdyż trzej pierwsi to członkowie Kadry Narodowej Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością, a Dariusz Kuśnierz także w swoim dorobku ma zwycięstwa w różnych regatach. Wieczorem był tradycyjny grill, który trochę się przeciągnął do wczesnych godzin rannych.

W niedzielę zgodnie z prognozą pogody o godzinie jedenastej pojawił się wiatr do 2 B i rozegraliśmy kolejne trzy wyścigi. Wszystkie wygrał Waldemar Woźniak. Bury był dwa razy drugi i raz trzeci, i dzięki temu został srebrnym medalistą. Zakowicz był dwa razy czwarty i raz trzeci, i został brązowym medalistą. (...)  Zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i puchary. Wszyscy otrzymali komplety żeglarskich, laminowanych map Wielkich Jezior Mazurskich. Sędzią Głównym regat był Andrzej Szocik." 

Źródło: http://www.sail-mazury.pl/index.php/2-uncategorised/454-ii-zeglarskie-mistrzostwa-polski-lotnikow-1-2-wrzesnia-2018-r

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Nowy Harsz