ReklamaA1- Ruciane Park

Inauguracja Mazurskiej Alei Gwiazd Szantowych

Wydarzenia i imprezy19 lipca 2021, 19:55
Inauguracja Mazurskiej Alei Gwiazd Szantowych

Aleją gwiazd, aleją gwiazd biegniemy – śpiewała Zdzisława Sośnicka zdobywając serca publiczności na deskach Opery Leśnej w Sopocie. Aleje gwiazd mają największe polskie oraz zagraniczne gwiazdy, jednak brakuje stricte Mazurskiej.

W celu wyróżnienia najwybitniejszych szantowych artystów, powstała inicjatywa utworzenia „Mazurskiej Alei Gwiazd Szantowych”, która stworzona zostanie w Hotelu Ognisty Ptak*** w Ogonkach k/Węgorzewa.

Pierwsza gwiazda zostanie wmurowana już 21 lipca. Poświęcona zostanie zespołowi The Nierobbers, który na stałe wpisał się w klasykę gatunku muzyki żeglarskiej. Oprócz przecięcia czerwonej wstęgi w trakcie koncertu Nierobbersów w Tawernie Albatros, uczestnicy będą mieli szansę na wylosowanie płyt naszych szantowych gwiazd.

Ogromnie nas cieszy, że pomimo trwającej pandemii znowu możemy cieszyć się koncertami oraz możliwością przebywania ze sobą. Chcemy, aby Goście odwiedzający Hotel Ognisty Ptak*** poznali muzykę, którą pokochali żeglarze pływający po mazurskich wodach. Mamy nadzieję, że Mazurska Aleja Gwiazd Szantowych będzie uhonorowaniem największych gwiazd tego gatunku oraz wpłynie na zwiększenie ich popularności wśród turystów odwiedzających Krainę Wielkich Jezior. – mówi Iwona Kozian-Świderska Dyrektor Zarządzająca kompleksem w Ogonkach.

W tym roku nastąpi również uhonorowanie zespołu EKT GDYNIA podczas koncertu w Tawernie Albatros organizowanego 9 sierpnia 2021r.

The Nierobbers to zespół z Elbląga, który powstał w 2013 roku. Muzyków tej grupy połączyła wspólna pasją, jaką jest żeglowanie – to właśnie podczas wspólnych rejsów postanowili założyć zespół.

Jak sami o sobie piszą, poruszają się w klimacie pieśni kubryku, poezji śpiewanej, jak i własnej twórczości. Wykonują piosenki turystyczne, żeglarskie i poetyckie.

The Nierobbers koncertują w całym kraju, z powodzeniem biorą również udział w przeglądach i festiwalach żeglarskich, w tym m. in.: Białostocka „Kopyść” 2013 i 2014 (dwukrotnie II miejsce) oraz 2016 (I miejsce), „Szanta Claus” w Poznaniu (I miejsce w 2013 roku, 2014 rok – zaproszenie organizatorów), „Festiwal Piosenki Żeglarskiej” w Mikołajkach (­I miejsce w 2014 roku). The Nierobbers są także laureatami „Shanties” w Krakowie w 2014 i 2015 roku, w 2018 roku zdobyli Nagrodę Publiczności.

Skład:

 • Tomasz Szuszkiewicz (śpiew, gitara akustyczna)
 • Marek Kańduła (gitara basowa, gitara akustyczna, śpiew)
 • Dariusz Myśliński (harmonijka ustna, mandolina, śpiew)
 • Łukasz Zięba (skrzypce, śpiew).
ReklamaC1 - SkiMazury

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Faryj