ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Jak toczyło się życie nad wielkim jeziorem?

Jak toczyło się życie nad wielkim jeziorem?

Tego wykładu trzeba posłuchać! Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna Węgorzewo wraz z Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne Ziemi Węgorzewskiej - Wendrusz zapraszają na kolejny referat: „Jak toczyło się życie nad wielkim jeziorem”?

Wykład odbędzie się 30 marca (czwartek) o godz. 16:00.

Z jeziorem Mamry związanych jest tyle intrygujących historii, że poznawanie ich przypomina lekturę marynistycznych powieści Verne'a. Zaś położona na Mamrach wielka wyspa Upałty nieodparcie kojarzy się z "Tajemniczą wyspą" pióra Stevensona.

Oprócz działalności człowieka nad Mamrami przybliżona zostanie także historia naturalną jeziora. Czy istotnie kilka wieków temu linia brzegowa wyglądała zupełnie inaczej, a w miejscu dzisiejszych Mamr istniało kilka mniejszych akwenów?

Posłuchamy również o zatopionych w jeziorze historycznych wrakach i innych reliktach przeszłości. Jednym z najciekawszych był wydobyty w latach 60-tych XX wieku dwusilnikowy samolot z II wojny światowej, którego frapujące pozostałości właśnie udało się pozyskać.

Warto dodać, że trwają pracę nad makietą przedstawiającą owego dwusilnikowego potwora wypełzłego na brzeg w miejscowości Kal jesienią 1961 roku. Autorem tego dzieła sztuki jest zapalony modelarz Tomasz Czarniawski.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Tło Dla Mew