ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Jan i Klan

Jan i Klan
Jan i Klan  fot. www.facebook.com/janikla2015

Znakiem rozpoznawczym koncertów wrocławskiego zespołu Jan i Klan jest radość, którą muzycy z jednej strony dzielą się z publicznością, a z drugiej – właśnie od publiczności czerpią.

Jan i Klan grają happy folk. Muzycy mówią, że grają po to, aby poznawać dobrych ludzi i ciekawe miejsca, bo świat jest ich pełen, a oni pewnie jeszcze o nich nie wiedzą…. Początki zespołu sięgają 2005 roku. W 2018 roku muzycy zarejestrowali koncert w wałbrzyskim klubie A'Propos i wydali płytę „Nic się nie zgadza i nic się nie klei. Live”. Na zespołowej półce zasłużenie spoczywają liczne nagrody, w tym m. in. Grand Prix II Spotkań Z Piosenką Morze o Górach w Wałbrzychu oraz I nagroda w kategorii „Piosenka żeglarska i szanta” (20017), I nagroda na Festiwalu Szanta Claus w Poznaniu, I nagroda na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Tratwa w Chorzowie (2017), I nagroda na Przeglądzie Piosenki Żeglarskiej Szkuta w Toruniu (2017), Grand Prix i Nagroda Publiczności na 34. Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Kopyść w Białymstoku i nagroda „Dla najbardziej energetycznego wykonawcy” od firmy Enea (2018),  I nagroda na 42. OSPPT Yapa w Łodzi (2018), Nagroda Prezydenta Miasta Krakowa za najlepszy debiut na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Shanties 2018.

Jan i Klan tworzą: Anna Bujko (śpiew, melodyka, przeszkadzajki), Jula Gacparska (śpiew, harmonijka ustna, przeszkadzajki), Janusz Bujko (śpiew, gitara akustyczna), Rafał Zieliński (gitara, charango, przeszkadzajki), Andrzej Kalus (gitara basowa), Damian Kociołek (cajon, perkusjonalia). 

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka