Reklama

Jan i Klan

Jan i Klan
Jan i Klan  fot. www.facebook.com/janikla2015

Znakiem rozpoznawczym koncertów wrocławskiego zespołu Jan i Klan jest radość, którą muzycy z jednej strony dzielą się z publicznością, a z drugiej – właśnie od publiczności czerpią.

Jan i Klan grają happy folk. Muzycy mówią, że grają po to, aby poznawać dobrych ludzi i ciekawe miejsca, bo świat jest ich pełen, a oni pewnie jeszcze o nich nie wiedzą…. Początki zespołu sięgają 2005 roku. W 2018 roku muzycy zarejestrowali koncert w wałbrzyskim klubie A'Propos i wydali płytę „Nic się nie zgadza i nic się nie klei. Live”. Na zespołowej półce zasłużenie spoczywają liczne nagrody, w tym m. in. Grand Prix II Spotkań Z Piosenką Morze o Górach w Wałbrzychu oraz I nagroda w kategorii „Piosenka żeglarska i szanta” (20017), I nagroda na Festiwalu Szanta Claus w Poznaniu, I nagroda na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Tratwa w Chorzowie (2017), I nagroda na Przeglądzie Piosenki Żeglarskiej Szkuta w Toruniu (2017), Grand Prix i Nagroda Publiczności na 34. Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Kopyść w Białymstoku i nagroda „Dla najbardziej energetycznego wykonawcy” od firmy Enea (2018),  I nagroda na 42. OSPPT Yapa w Łodzi (2018), Nagroda Prezydenta Miasta Krakowa za najlepszy debiut na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Shanties 2018.

Jan i Klan tworzą: Anna Bujko (śpiew, melodyka, przeszkadzajki), Jula Gacparska (śpiew, harmonijka ustna, przeszkadzajki), Janusz Bujko (śpiew, gitara akustyczna), Rafał Zieliński (gitara, charango, przeszkadzajki), Andrzej Kalus (gitara basowa), Damian Kociołek (cajon, perkusjonalia). 

Reklama

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Stanica Wodna Kietlice 2021
ReklamaA2 - Faryj