ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Jarmark św. Jana w Piszu na Mazurach. Co będzie się działo?

Jarmark św. Jana w Piszu na Mazurach. Co będzie się działo?
 fot. mazury24.eu

To jedna z największych i najbardziej kolorowych imprez na Mazurach. Co roku, w dniu patrona miasta, na Placu Daszyńskiego gromadzą się tłumy ludzi, aby podziwiać i kupować rękodzieło, smakować regionalne potrawy i napoje, a także bawić się przy muzyce ludowej i folkowej.

Tym razem w Piszu możemy liczyć na wystawców rękodzieła, obrazów, regionalnego jadła, miodów pitnych i innych produktów regionalnych. Jarmark św. Jana odbędzie się 24 czerwca 2023 na Pl. Daszyńskiego.

Jarmark ma długą tradycję i sięga korzeniami średniowiecza, kiedy to Pisz był ważnym ośrodkiem handlowym na szlaku bursztynowym. Wtedy to kupcy z różnych stron świata przybywali tu z towarami, a mieszkańcy miasta organizowali jarmarki i odpusty ku czci św. Jana Chrzciciela.

Jarmark św. Jana w Piszu na Mazurach. Co będzie się działo?

Dziś Jarmark św. Jana w Piszu jest nie tylko okazją do zakupów i degustacji, ale także do poznania kultury i historii regionu. Na stoiskach można znaleźć wyroby z drewna, wikliny, ceramiki, tkanin, skóry, biżuterii i wiele innych.

Można też spróbować tradycyjnych dań i napojów, takich jak pierogi z jagodami, kiszka ziemniaczana, placki ziemniaczane, bigos, żurek, miody pitne czy piwo.

Jarmark św. Jana w Piszu to także festiwal muzyki ludowej i folkowej. Nie brakuje też tańców i zabaw dla dzieci i dorosłych. Jarmark kończy się tradycyjnie ogniskiem i wspólnym śpiewaniem.

Jarmark św. Jana w Piszu to impreza dla całej rodziny, która łączy tradycję z nowoczesnością i pokazuje bogactwo kultury mazurskiej.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina