ReklamaA1 - Ognisty Ptak Dzień Kobiet

Jarmark świąteczny w Mrągowie. Co będzie się działo?

Jarmark świąteczny w Mrągowie. Co będzie się działo?
 fot. mazury24.eu

Moc świątecznych niespodzianek i atrakcji przygotowali organizatorzy Jarmarku św. Mikołaja, który już 7 grudnia odbędzie się przy mrągowskim Centrum Kultury i Turystyki.

Nie zabraknie ozdób choinkowych, upominków dla najbliższych, oryginalnych stroików, słodkości, domowych przetworów i świątecznych wypieków.

Podczas tegorocznego jarmarku zostanie uruchomiona najprawdziwsza poczta św. Mikołaja, a łasuchy i miłośnicy słodkości będą mogli wziąć udział w warsztatach dzikiej czekolady. Odbędzie się również kurs zielarski. Całości klimatu dopełnią zabawy ze św. Mikołajem i animatorami oraz program artystyczny w wykonaniu kolędników z mrągowskich przedszkoli, szkół i grup artystycznych funkcjonujących na terenie miasta.

Historia Jarmarku św. Mikołaja w mieście sięga XVI wieku. Odbywał się on raz w roku 6 grudnia. Nawiązując do tej tradycji 7 grudnia 2019 r. w godz. 10:00 - 17:00 wokół Centrum Kultury i Turystyki rozstawi się kiermasz, na którym będzie można zrobić świąteczne zakupy.

KIERMASZ

Ozdoby choinkowe, oryginalne stroiki, słodkości, domowe przetwory, świąteczne wypieki, a także możliwość kupienia upominków dla najbliższych to wszystko w ramach kiermaszu w godz. 10.00 - 17.00. Tu powietrze pachnieć będzie choinką i cynamonem, a w tle ulicznego gwaru rozbrzmiewać będą kolędy.

BIEG PO WYPIEK

Podczas mikołajkowego święta nie zabraknie także konkursów.

„Bieg po wypiek” -  będziemy wybierać najsmaczniejsze ciasto świąteczne. Celem konkursu jest kultywowanie polskiej tradycji świątecznej, w szczególności tradycji wypieku ciast bożonarodzeniowych, wykazanie się przez mieszkańców zdolnościami kulinarnymi; integracja mrągowskiej społeczności.

Zasady  uczestnictwa:
W konkursie mogą uczestniczyć mieszkańcy Ziemi Mrągowskiej. Wypieki zostaną oceniane przez profesjonalne Jury, w skład którego wejdą mrągowscy cukiernicy i św. Mikołaj. Głównym kryterium oceny wypieków będą walory estetyczne i smakowe oraz nawiązanie do tematyki świątecznej. Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Autorskie wypieki dostarczyć należy w dniu Jarmarku– 7 grudnia 2019 do godz. 12:00. Po podanej godzinie wypieki nie będą przyjmowane! Wypieki powinny być opisane na dołączonej kartce i zawierać następujące informacje: imię i nazwisko lub zespół wykonujący wypiek i skład zespołu, adres – miejscowość, numer telefonu. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Jarmarku, ok. godz. 15.00.

W sprawach konkursu należy kontaktować się z działem Organizacji Imprez  pod nr tel. 89 743 34 65, j.zapala@ckit.mragowo.pl

WARSZTATY DZIKIEJ CZEKOLADY

Na tegorocznym Jarmarku gościć będzie stoisko warsztatowe DZIKIEJ CZEKOLADY – raj dla wszystkich łasuchów i miłośników słodkości! Poprowadzi je spec w dziedzinie czekoladowego szaleństwa – Arkadiusz Dziczek.

Dzika Czekolada od rana będzie czekać zarówno na tych małych jak i dużych miłośników czekolady. Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda najprawdziwsze ziarno kakaowca, chcecie uczestniczyć w procesie tworzenia pitnej czekolady bezpośrednio ze wspomnianych ziaren rozcierając je w najstarszych, tradycyjnych azteckich urządzeniach – na Jarmarku będzie taka szansa!

Kolejnym, istotnym elementem warsztatów jest przygotowanie własnej czekoladki ze świeżej rzemieślniczej czekolady, którą możecie podarować komuś w prezencie albo schrupać ją na miejscu!

POCZTA ŚW. MIKOŁAJA

Aby pod choinką znaleźć wymarzony prezent najlepiej skontaktować się bezpośrednio ze św. Mikołajem. Nasz święty nie nosi telefonu… ale uwielbia czytać listy! Aby mieć pewność, że przesyłka zostanie dostarczona na czas, podczas tegorocznego jarmarku zostanie uruchomiona najprawdziwsza poczta św. Mikołaja. Najmłodsi z pomocą Elfów będą mogli nadać list prosto do Laponii ze specjalną pieczęcią samego Mikołaja, która daje gwarancję szybkiej wysyłki.

POMAGAMY ZWIERZAKOM

Kontynuowana będzie akcja adopcyjna podopiecznych ze Schroniska Bagiennice, którzy będą gościć na jarmarkowej scenie! Do dyspozycji wszystkich zainteresowanych będzie bus schroniska, przy którym będzie może uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania  - pamiętajmy że adopcja czworonoga jest piękna ale także niezwykle odpowiedzialna. Można również wesprzeć samo schronisko. Od 4 listopada w Centrum Kultury i Turystyki zbierana jest karma, koce i wszystko to, co pomoże przetrwać ciężki zimowy czas podopiecznym schroniska.

WARSZTATY ZIELARSKIE Z FUNDACJĄ OCHRONY WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH

Chcesz dowiedzieć się jaką moc mają zioła. Przyjdź na mrągowski Jarmark Świętego Mikołaja!

Warsztaty odbędą się w godz. 11:00 i 13:00. Zapisy pod nr. telefonu 89 743 34 70  - ilość miejsc ograniczona.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew