ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Jarmarkowy rozkład jazdy na Mazurach. W jakich mazurskich miastach odbędą się jarmarki?

Wydarzenia i imprezyjarmarki, festynyBieżące1 grudnia 2023, 10:12Komentarzy: 1
Jarmarkowy rozkład jazdy na Mazurach. W jakich mazurskich miastach odbędą się jarmarki?
 fot. UM Węgorzewo.

Jarmarki bożonarodzeniowe to jedna z najpiękniejszych i najbardziej kolorowych tradycji w Polsce. Każdego roku, w grudniu, na głównych placach miast i miasteczek pojawiają się drewniane budki, w których można kupić ręcznie robione ozdoby, regionalne przysmaki, ciepłe napoje i wiele innych atrakcji. To także okazja do podziwiania występów artystycznych, słuchania kolęd i uczestniczenia w warsztatach.

Spójrzmy, gdzie na Mazurach będziemy mogli wziąć udział w jarmarkach bożonarodzeniowych i zaopatrzyć się w wiele ciekawych, świątecznych ozdób, lokalnych smakołyków i innych produktów.
 

9 grudnia - Jarmark Bożonarodzeniowy w Szczytnie

Cały grudzień w Szczytnie na Mazurach upłynie pod znakiem świątecznego klimatu. Przez cały miesiąc czekają nas: zajęcia i warsztaty plastyczne, konkursy „List do Świętego Mikołaja” oraz na najciekawszą kartkę świąteczną, zajęcia taneczne, Mikołajkowy Turniej Łuczniczy, spotkania autorskie, wieczór kolęd i pastorałek.

Głównym punktem programu będzie VI Rodzinny Szczycieński Jarmark Bożonarodzeniowy.
 

9 grudnia - Jarmark św. Mikołaja w Mrągowie

To niepowtarzalne święto odbędzie się 9 grudnia na Placu PCK, pełne radości, muzyki, kolorów i niezliczonych atrakcji dla całej rodziny.

Odbędą się występy artystyczne lokalnych grup. Warsztaty tworzenie Stroików i Konkurs Choinkowy z Nadleśnictwem Mrągowo: Wykaż się kreatywnością i stwórz niepowtarzalne ozdoby świąteczne.

Kulinarne Warsztaty z Koła Gospodyń Wiejskich: Naucz się przygotowywać tradycyjne potrawy i ciesz się smakiem świąt. Warsztaty Tworzenia Herbat Świątecznych i Gwiazd Ozdobnych: Poznaj tajniki tworzenia aromatycznych herbat i pięknych ozdób. Poczta Świętego Mikołaja: przyjmowanie listów i życzeń od najmłodszych, a także niezwykłe porady od samego Mikołaja.

Kiermasz Świąteczny: Stoiska z unikatowym rękodziełem i możliwość zakupu wyjątkowych prezentów.

Kulinaria i Świąteczne Smaki: gorąca czekolada, gofry, pierniczki: słodkie przysmaki, które rozgrzeją wasze serca w zimową noc. Pokaz Stowarzyszenia Miłośników Motocykli Zabytkowych Łapa: Niecodzienny pokaz dla miłośników motoryzacji.

Mini Pokaz Fireshow i Pirotechniki: zakończymy dzień niezwykłym widowiskiem świateł i ognia.

Cały plac będzie ozdobiony tysiącami migoczących światełek, choinkami i dekoracjami świątecznymi, tworząc niepowtarzalny klimat.
 

9-10 grudnia. Kiermasz Świąteczny w Węgorzewie

Podczas Kiermaszu zaplanowane będę występy artystyczne oraz konkursy dla dzieci i młodzieży. Na straganach jak co roku będzie można zakupić świąteczne dekoracje i oryginalne prezenty. Dla smakoszy dostępne będą wigilijne regionalne potrawy.
 

16 grudnia. Jarmark Bożonarodzeniowy w Rynie

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, to doskonały czas i okazja by sprzedać ale też kupić unikalne wyroby rękodzielnicze czy też spożywcze – dlatego Ryn zaprasza jeszcze chętnych wystawców do kontaktu i zgłaszania swojego udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym w Rynie.


16 grudnia. Jarmark Świąteczny w Ełku

Już 16 grudnia kolejny raz spotkamy się przed Ełckim Centrum Kultury, by wspólnie poczuć świąteczny nastrój i atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Świąteczny Jarmark to dla wszystkich odwiedzających wspaniała okazja do zakupu wyrobów mistrzów rzemiosła artystycznego oraz rękodzielnictwa, spróbowania regionalnych wędlin, miodów czy chlebów.

W Ełku nie zabraknie oczywiście występów grup muzycznych oraz wielu zabaw i konkursów.
 

16-17 grudnia. Kiermasz Bożonarodzeniowy w Węgorzewie

Na kiermaszu w Węgorzewie będzie można kupić: ceramikę, tkaniny, biżuterię, ozdoby choinkowe, stroiki, dekoracje świąteczne, wyroby z koronki szydełkowe, chleb, ciasta, słodycze, miód, domowe przetwory, świece, kosmetyki naturalne.

W czasie kiermaszu odbędą się warsztaty malowania bombek świątecznych.
 

17 grudnia. Jarmark Bożonarodzeniowy w Gołdapi

Będzie to doskonała okazja, aby zakupić piękne i pachnące choinki, świąteczne ozdoby, a także skosztować tradycyjnych wigilijnych potraw przygotowanych przez lokalnych wystawców oraz słodkości, jakich dusza zapragnie.

Nie zabraknie również polskich kolęd, które wprowadzą nas w magiczny przedświąteczny nastrój…

W programie przygotowano moc atrakcji, m.in.: konkursy z nagrodami, inspirujące warsztaty dla dzieci, gry i zabawy, występy artystyczne.
 

17 grudnia. Jarmark Bożonarodzeniowy w Olecku

17 grudnia w godz. 12:00 - 15:00 organizatorzy zapraszają na Jarmark Bożonarodzeniowy w Olecku. Przyjdźcie poczuć magię świąt, skosztować tradycyjnych potraw od regionalnych wystawców i znaleźć wyjątkowe prezenty dla swoich bliskich.
 

19 grudnia. Koncert i Jarmark Bożonarodzeniowy w Giżycku

Unikatowe przedmioty, oryginalne upominki, wyjątkowe, ręcznie wykonane ozdoby, a także przysmaki kuchni regionalnej na świąteczny stół – gorąco namawiamy do odwiedzania straganów podczas jarmarku w Giżycku.

Podczas wydarzenia zaplanowano także blok artystyczny oraz wizytę prawdziwego Św. Mikołaja.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew