ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Jazz nad Niegocinem 2019

Wydarzenia i imprezykoncerty14 czerwca 2019, 10:46
Jazz nad Niegocinem
Jazz nad Niegocinem  fot. www.mojegizycko.pl (T. Karolski)

Giżyckie jezioro Niegocin po raz kolejny stanie się malowniczym tłem jazzowego wydarzenia. 

28 lipca w Porcie Ekomarina w Giżycku odbędzie się kolejna edycja koncertu Jazz nad Niegocinem. Miłośnicy gatunku będą bawili się podczas występów zespołów Bartosz Smorągiewicz Ensemble oraz Wisła Hot. 

Bartosz Smorągiewicz Ensemble - muzyka zespołu to zderzenie europejskiego jazzu wywodzącego się od Django Reinharda z formalizmem muzyki klasycznej oraz współczesną instrumentacją muzyki jazzowej, łączące elementy wielonarodowościowego folkloru. W oddźwięku jest ona energetyczną wirtuozerią z dodatkiem melancholii. Grupa założona przez lidera Bartosza Smorągiewicza wykonuje autorskie kompozycje, łącząc w nich elementy cygańskiego swingu, walca musette, bossy i bluesa w nowej współczesnej odsłonie. Kwartet tworzą znakomici instrumentaliści, a ich spontaniczna improwizacja powoduje entuzjastyczne przyjęcie na koncertach. Zespół występował m.in. na festiwalu Dreszer Jazz w Warszawie, Strefa ciszy w Łazienkach Królewskich, Dzieżgońskich spotkaniach z Old Jazzem, Muzyczne Piątki w Zgorzelcu, czy Festiwalu Emancje organizowany przez Europejskie Centrum Krzysztofa Pendereckiego.

Źródło: https://www.facebook.com/Bartosz-Smor%C4%85giewicz-Ensemble-240038309758519/

Zespół Wisła Hot 4/5/6 powstał 2015 roku. Został założony przez Marka Shepherda i Tadeusza Czechaka w odpowiedzi na na zapotrzebowanie tancerzy swingu, lindy hop i balboa na muzykę w stylu nowoorleańskiego jazzu. W krótkim czasie zespół zyskał popularność i zaczął grać również dla siedzącej publiczności. Wokalista i trębacz jazzowy Mark Shepherd prowadzi zespół. 

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Tło Dla Mew