ReklamaA1 - Przystań Nautica

Już wkrótce maraton w Wydminach na Mazurach

Już wkrótce maraton w Wydminach na Mazurach
 fot. Organizator.

Najbliższy termin

30.05 Czwartek

Maraton Wydminy to wyjątkowa impreza z kilkuletnią już tradycją, która co roku przyciąga na Mazury biegaczy z najdalszych zakątków Polski i zagranicy. W 2023 na liście startowej pojawili się przedstawiciele aż siedmiu państw. Gdzie? Wydminy, okolice Giżycka. Kiedy? 30 maja - 1 czerwca 2024. Na pewno warto zapisać tą datę w swoim biegowym kalendarzu.

Długi weekend Bożego Ciała to co roku w Wydminach prawdziwe święto biegania. W czwartek 30-go maja na ulicach tej turystycznej miejscowości odbędzie się Mocna Piątka.

Piekielnie szybka, atestowana przez PZLA trasa i wieczorna atmosfera, stwarzają wprost idealne warunki do walki o nowe rekordy życiowe na dystansie pięciu kilometrów.

Ozdobą tego dnia jest niezwykle widowiskowy wyścig wózków handbike, w którym osoby niepełnosprawne mkną w swoich bolidach napędzanych siłą mięśni ramion, z prędkościami dochodzącymi do 40km/h. Warto zobaczyć to na żywo.

Piątek to z reguły dzień na regenerację, odpoczynek, biegową integrację i zwiedzanie przepięknej okolicy. 22 km do Giżycka, 30km do Ełku, 35km do Olecka. Wydminy to naprawdę idealny punkt wypadowy do eksploracji wschodniej części Mazur.

W sobotni poranek na Wyspie Wydminy zameldują się zwolennicy dłuższych dystansów. Do wyboru absolutnie spektakularne 42 kilometry wzdłuż linii brzegowych ośmiu jezior, przez Zawalony Most w Kruklankach lub legendarny półmaraton wokół Jeziora Wydmińskiego. Obie trasy niezwykłej urody, przepełnione mazurskim krajobrazem, w zdecydowanej większości biegnące po naturalnych drogach i szlakach.

Dodatkowo Marsz Równych Szans na dystansie 2,5 kilometra po wydmińskiej promenadzie, bardzo licznie obsadzone biegi dziecięce i mnóstwo mazurskich akcentów.

Wszystkie szczegóły dotyczące imprezy dostępne są na stronie www.maratonwydminy.pl 

Pozostałe terminy

 • 31 maja Piątek
  Już wkrótce maraton w Wydminach na Mazurach

  Już wkrótce maraton w Wydminach na Mazurach

  00:00
 • 1 czerwca Sobota
  Już wkrótce maraton w Wydminach na Mazurach

  Już wkrótce maraton w Wydminach na Mazurach

  00:00
ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina