ReklamaA1 - Gertis

Kaja Filipowicz wystąpi w Tle dla Mew

Kaja Filipowicz wystąpi w Tle dla Mew
 fot. Kaja Filipowicz/facebook

Najbliższy termin

07.08 Środa 20:00

Kaja Filipowicz jest wokalistką i songwriterką z Trójmiasta, a dokładnie z Wyspy Sobieszewskiej, która jest częścią jej ukochanego Gdańska. To nad morzem, gdzie w powietrzu unosi się wolność, znajduje najwięcej inspiracji do tworzenia.

We wrześniu premierę miał jej debiutancki singiel “Bonds”, który rozpoczął dla niej zupełnie nowy, muzyczny okres. 17 listopada odbiorcy po raz pierwszy usłyszeli jej drugi singiel „Under My Sun”. Kaja zadaje w nim kilka fundamentalnych pytań, trochę się złości, trochę wyraża swoje niezadowolenie.

Jak sama mówi, jej twórczość w jednym zdaniu można opisać tak: Gdyby Taylor Swift miała romans z brytyjskim rockiem, najlepiej tym, w wykonaniu Sama Fendera.

“Jest we mnie niezaprzeczalnie ta miłość do popowej muzyki, na której się wychowałam. Zostanie gwiazdą pop, dla małej Kai, było jak bycie księżniczką dla innych małych dziewczynek. Jednak część mnie zawsze ciągnęło też do rocka, gitarowych solówek, przy których serce przyspiesza, pogo pod sceną i tekstów o tym, co nas wkurza. No i country! Niektórzy okrzyknęli mnie country girl w związku z moją piosenką “The Mountain”. Wypłynęło to zupełnie przez przypadek, ale chyba po prostu siedziało gdzieś we mnie i musiało w którymś momencie wypłynąć na powierzchnię”. – mówi wokalistka.

Muzyka to dla Kai opowieść o tym najbardziej intymnym świecie emocji – jej piosenki są jak lustro, w którym odbiorca może się odbić i poczuć, że nie jest sam, w tym całym morzu wewnętrznych przeżyć:

Ja też tam jestem i dzięki muzyce możemy się tam razem spotkać. – podkreśla Kaja.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Odysseya Yachts