ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

"Kaziuki" w Mrągowie. Co będzie się działo?

"Kaziuki" w Mrągowie. Co będzie się działo?
 fot. mazury24.eu

Już po raz 17. zawitają do Mrągowa tradycyjne Kaziuki. Koncert i kiermasz kaziukowy związane z tradycją i kulturą dawnej Polski odbędą się 29 lutego (sobota) w mrągowskim Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

W godzinach 14:00 – 17:00 przed Centrum Kultury odbędzie się Kiermasz Kaziukowy, podczas którego będzie można nabyć oryginalne wyroby z Wilna: chleb wileński, wyroby rękodzieła ludowego, kaziukowe serca a zwłaszcza od wielu, wielu lat do dnia dzisiejszego królową każdego takiego jarmarku wileńską palmę - małe dzieło sztuki wyczarowane sprawnymi rękami mistrzyń, wyplatane z suszonego kolorowego zielska.

O godz. 17.00 odbędzie się Koncert Galowy na którym wystąpią goście z Wilna: Dziecięco- młodzieżowy Zespół Tańca "STO UŚMIECHÓW", Kapela WESOŁE WILNO oraz mrągowski Chór KAMERTON.

Bilety w cenie:
15 zł - bilet normalny
13 zł - bilet ulgowy (uczniowie, studenci lub z kartą RTP/MKS)
do nabycia w Recepcji CKiT od poniedziałku do niedzieli od godz. 14.00 lub w Informacji Turystycznej od poniedziałku do piątku od godz. 8.00-16.00.

Dziecięco - Młodzieżowy Zespół Tańca „STO UŚMIECHÓW” jest reprezentacyjnym zespołem artystycznym Liceum im. A. Mickiewicza w Wilnie. Zespół od 1996 roku aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym miasta, kraju, brał udział w wielu imprezach i festiwalach międzynarodowych organizowanych na Litwie, Łotwie, Ukrainie, Węgrzech, Hiszpanii, Białorusi, w Polsce, Bułgarii, Macedonii Północnej. Za swą działalność Zespół był wielokrotnie nagradzany i uhonorowany licznymi dowodami uznania i dyplomami, jest laureatem wielu festiwali i konkursów w kraju i za granicą.

Celem działalności zespołu jest upowszechnianie i promowanie kultury polskiej w kraju i za granicą, by ona nie była tylko zabytkiem, echem przeszłości, ale wartością dnia dzisiejszego, źródłem tożsamości narodowej.

Zespół tworzy 5 grup tanecznych, w których tańczy ponad 100 osób: dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat.

Wachlarz programowych propozycji, jakimi dysponuje Zespół jest bogaty i kulturowo zróżnicowany. Obejmuje on około 50 choreografii, na które składają się tańce polskie, litewskie, ukraińskie, słowackie, a także widowiska tematyczne („Mam biało czerwone serce”, „Żar”, „Magia świąt”). Kierownik Zespołu Danuta Grydź

Kapela Wesołe Wilno z Mickun, powstała w 2008 r. z inicjatywy znanego wszystkim Wincuka - Dominika Kuźniewicza. Kapela przede wszystkim gra repertuar składający się z piosenek folkloru miejskiego z Polski i USA. Kierownik zespołu – Edward Szczęsnowicz

Chór Kamerton jest zespołem, który od ponad 10 lat działa przy Centrum Kultury i Turystyki. Tworzą go chórzyści młodzi duchem wspólnie muzykując, ucząc się i nade wszystko dobrze się bawiąc nawiązując piękne przyjaźnie. W repertuarze posiadają różnorodny materiał muzyczny: od pieśni patriotycznych, poprzez ludowe i rozrywkowe we własnych aranżacjach.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew