ReklamaA1 - Sailing Machine

Kiermasz w Muzeum Kultury Ludowej

Kiermasz w Muzeum Kultury Ludowej
Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. fot. mazury24.eu

Na doroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy zaprasza Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Będzie można kupić m.im. ceramikę, tkaniny, stroiki, ozdoby choinkowe, regionalne specjały kulinarne, wydawnictwa. Spotkaniu będą towarzyszyć warsztaty malowania bombek.

Kiermasz odbędzie się w dniach 14-15 grudnia 2019 r. w godz. 10.00 – 15.00 na terenie Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Natomiast od godz. 11.00 do 14.00 będą odbywały się warsztaty malowania bombek.

Muzeum zlokalizowane jest w zabytkowym budynku z XVIII wieku w Węgorzewie. Placówka koncentruje się na kulturze ludowej grup etnicznych i narodowościowych zamieszkujących Polskę północno-wschodnią. Możemy więc w jednym miejscu zobaczyć jak żyli i czym posługiwali się na co dzień Mazurzy.

Muzeum posiada przedmioty regionalne związane z następującymi rzemiosłami i zawodami: ciesielstwo, bednarstwo, meblarstwo, kowalstwo, rymarstwo, garncarstwo i ceramika, tkactwo, rybołówstwo, plecionkarstwo, uprawa roli i hodowla zwierząt. Na uwagę zasługują liczne sprzęty gospodarstwa domowego, w tym służące do przygotowania oraz przechowywania żywności, a także związane z higieną. Prace archeologiczne i historyczne pozwoliły na zgromadzenie obiektów z zakresu tak zwanej plastyki obrzędowej, w tym pisanki (około 2 tysięcy sztuk), pająki, palmy wielkanocne, dekoracyjne kwiaty z bibuły oraz papierowe wycinanki, a także akcesoria kolędnicze i szopki bożonarodzeniowe.

Zobacz Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

Łącznie inwentarz zbiorów etnograficznych w Muzeum liczy ponad 5400 obiektów. Będąc w tym muzeum warto zwrócić uwagę na obrazy Tymoteusza Muśki, rzeźby Stanisława Cierniaka, Aleksandra Słomińskiego, Jana Girwidza, Stanisława Reka oraz bogatą kolekcję unikalnych pisanek, wycinanek, kwiatów z tkanin i bibułki.

W Muzeum znajdują się również zabytki historyczne i archeologiczne tego regionu. Możemy tu obejrzeć liczne stare pocztówki, fotografie datowane na początek XX wieku, pisma, dokumenty, wydawane zaświadczenia. Obejmują okres od XVIII do XX wieku.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew