ReklamaA1 - Stranda Sylwester

Kolejna edycja LOTTO Triathlon Energy w Mrągowie

Kolejna edycja LOTTO Triathlon Energy w Mrągowie
 fot. Paweł Krasowski

Trzeci przystanek cyklu LOTTO Triathlon Energy zaplanowany jest na najbliższą niedzielę (30.08) w Mrągowie. Zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie i dopingowania zawodników.

Już po raz czwarty w naszym mieście spotkają się miłośnicy triathlonu. Po etapach w Bełchatowie i Chełmży przyszedł czas na Mrągowo. Trasa pływacka w jeziorze Czos, etap rowerowy przeprowadzony po doskonałej jakości asfalcie oraz bieg promenadą obok mrągowskiego amfiteatru to czynniki sprawiające, że w ostatnią niedzielę sierpnia do Mrągowa zawitają miłośnicy triathlonu.

Trasa w Mrągowie jest ambitna, biegnie po obszarze pojezierza mrągowskiego. Tak jak w poprzednich latach zawodnicy będą mieli szansę zmierzyć się na trzech dystansach - 1/2, 1/4 i 1/8 Ironman. Warto podkreślić, że dla osoby, która nie czuje się na siłach, aby wystartować na pełnym dystansie, przygotowana jest alternatywa w postaci sztafety. Oficjalne rozpoczęcie imprezy zaplanowane jest na godz. 8.15 w pobliżu mrągowskiej ekomariny i plaży miejskiej. Tam też zlokalizowane są start, strefy zmian i meta.

Sportowe zmagania rozpoczną się etapem pływackim zorganizowanym w jeziorze Czos. Zawodnicy poszczególnych kategorii będą mieli do przepłynięcia odpowiednio 475 m, 950 m, 1900 m. Po wodnym etapie przyjdzie czas na część rowerową. Długość jednej pętli kolarskiej wyniesie 22.5 km. Na najdłuższym dystansie do pokonania są 4 pętle, co przełoży się na 90 km jazdy rowerem.

Ostatnim etapem jest część biegowa. Dystans jednego okrążenia zaplanowano na 5,25 km. Najwytrwalsi będą musieli zaliczyć tę pętlę cztery razy.

Zapisy są cały czas otwarte. Sympatyków triathlonu zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie. Mieszkańców i osoby przebywające w Mrągowie zachęcamy do bezpiecznego kibicowania i śledzenia zmagań zawodników na trasie.

Niezbędne informacje dla zawodników

Zapisy

Zmiana organizacji ruchu

PROGRAM WYDARZENIA
szczegółowy program

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Odysseya Yachts