ReklamaA1 - Gertis

Koncert Arka Wlizło

Koncert Arka Wlizło
 fot. Arek Wlizło/facebook

Najbliższy termin

09.07 Wtorek 21:00

Arek (Przemysław Ariusz) Wlizło to polski muzyk szantowy, żeglarz, kapitan jachtowy, organizator festiwali szantowych, na stałe mieszkający w Kanadzie.

Arek Wlizło – muzyk i żeglarz, na stałe mieszkający w Kanadzie. Od wielu lat związany z polską sceną szantowa. Propagator polskiej szanty za oceanem, gdzie współtworzył festiwal „Knaga”.

Pomysłodawca oraz organizator festiwalu „Z Morza w Krainę Łagodności”, na który od wielu lat zaprasza do Kanady największe gwiazdy polskiej sceny szantowej.

Polskiej publiczności znany przede wszystkim jako charyzmatyczny wykonawca, który na scenie czuje się świetnie zarówno solo, jak i w zespole. Ma na swoim koncie dwie bardzo nastrojowe płyty Skąd i Dokąd, w których przewijają się doświadczenia ze swoich rejsów. Od wielu bowiem lat również żegluje po całym świecie czerpiąc inspiracje do swoich utworów.

Przykładem przełożonych doświadczeń żeglarskich na teksty piosenek jest m.in. znana doskonale szerokiej publiczności „Cabo de Hornos”, która powstała w trakcie rejsu dookoła przylądka Horn, czy „Misiek”, który powstał w trakcie rejsu na Spitsbergen.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Sailing Machine