ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Koncert charytatywny "Blisko serca" w Szczytnie

Koncert charytatywny "Blisko serca" w Szczytnie
 fot. mazury24.eu

Warto odwiedzić Szczytno na Mazurach i wziąć udział w koncercie charytatywnym, który odbędzie się odbędzie się 14 maja 2022 r. o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury.

Jest to wyjątkowy projekt artystyczny wyreżyserowany i prowadzony przez aktorkę Annę Samusionek, który uświetni obecność znakomitych wykonawców z różnych stron naszego kraju.

Zaprezentują oni utwory religijne/gospel, musicalowe i operowe w klasycznych, jak i współczesnych aranżacjach.

Koncert jest działaniem charytatywnym, podczas którego będą zbierane środki na leczenie 38-letniego Marka Szumowskiego, kochającego męża i ojca wspaniałych trzech dziewczynek, u którego rozpoznano guza mózgu. Pół roku temu Marek leżał sparaliżowany. Operacja przeprowadzona w prywatnej klinice sprawiła, że dziś chodzi. Wymaga jednak dalszego, kosztownego leczenia, które nie jest refundowane przez NFZ.

Koncert charytatywny

Program został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Szczytno Krzysztofa Mańkowskiego.

Całe wydarzenie organizuje Fundacja Blisko Serca (Chrześcijańska Służba Charytatywna) we współpracy z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego i Przychodnią Lekarską Tar-Medica w Szczytnie.

Wstęp jest bezpłatny.

Na koncercie wystąpią:

Chór "Adventus"

Żeński chór kameralny działający od 2012 roku pod batutą Mariusza Gebla, wykonuje muzykę gospel, utwory o tematyce religijnej. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów charytatywnych, a także w więzieniach i domach opieki dla seniorów. Większość tych koncertów prowadziła Anna Samusionek.

Dorothy Porawski

Amerykanka polskiego pochodzenia. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie w klasie Urszuli Trawińskiej-Moroz. Brała udział w mistrzowskich kursach np. z Marią Foltyn i należała do grupy operowej 'Lakme'. Śpiewa w chórze żeńskim Adventus pod batutą Mariusza Gebla. W czerwcu 2017 roku wydała swój debiutancki album „Prowadź swe życie we mnie, Panie”. Obecnie przygotowuje kolejny album pieśni Sally DeFord.

Marta Słociak-Wiszniewska

W 2017 roku ukończyła naukę na Wydziale Wokalno-Estradowym w Warszawie w ZPSM imienia Fryderyka Chopina. Od kilku lat współpracuje z Filharmonią Narodową jako wokalistka, koncertując po całej Polsce. Miała również kilka epizodów w dubbingu w filmach Disneya, m.in w serialu „Zaplątani”. Laureatka 2 miejsca w międzynarodowym festiwalu Alleluja czyli Happy Day. Finalistka 13 edycji Festiwalu Andrzeja Zauchy. Wydała również swoją autorską płytę skierowaną dla dzieci i młodzieży o tematyce chrześcijańskiej - "Daleka Podróż".

Gina Moro

Choć nie skończyła żadnej szkoły muzycznej pisze i komponuje piosenki, które również cudownie wykonuje. Wydała nawet płytę ze swoimi utworami. Na co dzień jest pedagogiem w dwóch prywatnych szkołach.

Dominika Buczek

Zaskakująco niski barwny głos w połączeniu z delikatną urodą robi piorunujące wrażenie na słuchaczach. Jest pasjonatką zdrowego gotowania i kocha śpiewać.

Mirosław Karauda

Łódzki artysta, bas-baryton. Przez wiele lat związany był z zespołem „Advent Singers” wykonującym muzykę gospel, z którym koncertował w wielu krajach na zachodzie Europy. Pozostał wierny temu repertuarowi i wykonuje współczesną pieśń religijną. Wiele utworów to jego własne kompozycje. Ma za sobą liczne recitale w USA i Australii.

Łukasz Karauda

Absolwent Royal Welsh College of Music and Drama w Wielkiej Brytanii, (dyplom z wyróżnieniem). Stypendysta Królowej Elżbiety oraz Fundacji Bryna Terfla. Laureat I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy” (2018) w Warszawie, I nagrody w V Konkursie Wokalnym im. Karola Kurpińskiego, Otrzymał również Percy Gould Cup w Londynie dla najbardziej obiecującego męskiego solisty. Współpracował z takimi artystami, jak: John Fisher, Gerald Martin Moore, Teresa Żylis-Gara. Współpracował z Diva Opera w Londynie, gdzie śpiewał partię Collina w Cyganerii Pucciniego i z Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie, gdzie śpiewał partię Komisarza w Madame Butterfly Pucciniego. Obecnie jest pierwszym solistą zespołu „Mazowsze”.

Tomasz Karauda

Lekarz oddziału covid kliniki Chorób Płuc Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Łodzi. Właśnie niedawno zdał egzamin specjalizacyjny z zakresu chorób wewnętrznych. Jak wszyscy członkowie jego rodziny kocha muzykę i śpiew. Jego niski, przyjemny głos znają doskonale widzowie TVN24, gdzie często występuje jako komentator medyczny.

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Boyen Water Park

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Stranda Wiosna Lato