ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Koncert "Głos Dawnych Mazurów" Monika Wierzbicka Nina Nu

Koncert "Głos Dawnych Mazurów" Monika Wierzbicka Nina Nu
Monika Wierzbicka Nina Nu fot. Katarzyna Trzaskalska

Głos Dawnych Mazurów to recital z wierszami poetów mazurskich żyjących w XVIII, XIX i początkach XX wieku, do których muzykę napisała giżycczanka Monika Wierzbicka występująca obecnie pod pseudonimem artystycznym Nina Nu.

Koncert "Głos dawnych Mazurów" Monika Wierzbicka Nina Nu odbędzie się 24 października (czwartek) o godz. 19.00 w sali widowiskowo-kinowej Giżyckiego Centrum Kultury. 

Nina Nu: Ludzie ziemi, nauczyciele, działacze społeczni ci znani i ci, których już nie pamiętamy, mówią swoim głosem o sprawach, które ich dotyczyły: o miłości, o ojczystym języku, o radości i zachwycie nad miejscem, w którym przyszło im żyć. Nad pięknem naszych Mazur. Raz ten głos jest uroczysty, raz zwyczajny, a innym razem żartobliwy. Muzyka utrzymana jest w charakterze folkowo jazzowym. Wiersze śpiewane są po polsku, nie zabraknie jednak akcentów jeżyka mazurskiego. Serdecznie zapraszam. 

Giżycki koncert jest koncertem premierowym. Towarzyszyć mu będzie wystawa obrazów Hanny Żebrowskiej, autorki okładki płyty Nina Nu – Głos Dawnych Mazurów. Związana z Mazurami malarka jest absolwentką wydziału malarstwa Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Jej prace można obejrzeć i kupić w autorskiej galerii we wsi Wojnowo w sezonie letnim lub w warszawskiej galerii poza sezonem.

Zagrają: Nina Nu– głos, bęben obręczowy oraz Jacek Prokopowicz – instrumenty klawiszowe,  Sylwia Świątkowska – skrzypce, fidel płocka, suka biłgorajska. 

Źródło: http://mojegizycko.pl/kulturaln-e-gizycko/kalendarz-imprez/kalendarz-wydarzen/action~agenda/page_offset~1/request_format~json/

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Tło Dla Mew