ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Koncert i niezwykła wystawa w Muzeum w Piszu na Mazurach

Koncert i niezwykła wystawa w Muzeum w Piszu na Mazurach
 fot. mazury24.eu

Już w piątek 10 listopada rozpoczną się obchody Narodowego Święta Niepodległości organizowane przez Muzeum Ziemi Piskiej. Na muzealnej scenie wystąpi Katarzyna Jamróz, która zaśpiewa najsłynniejsze polskie piosenki i zaprezentuje wiersze ze swojego debiutanckiego tomiku.

Koncert pt. „Już nie zapomnisz mnie” będzie recitalem Katarzyny Jamróz. Artystka znana jako aktorka filmowa i serialowa od lat jest obecna na polskiej scenie muzycznej. Na koncie ma również debiutancki tomik poezji pt. „Nieprzemyślenia”. Podczas występu w Muzeum Ziemi Piskiej Katarzyna Jamróz zaśpiewa najsłynniejsze polskie piosenki, wykonywane przez lata przez wielu polskich artystów.

Koncert i niezwykła wystawa w Muzeum w Piszu na Mazurach

W programie koncertu znajdują się doskonale znane utwory, które będzie można śpiewać wraz z Katarzyną Jamróz. Wybrzmi także jej autorska poezja. Po spotkaniu będzie można porozmawiać z artystką, zrobić pamiątkowe zdjęcie czy nabyć jej tomik wierszy z autografem.

Koncert odbędzie się 10 listopada o godz. 18 w Muzeum Ziemi Piskiej. Wstęp jest wolny. 


Muzeum Ziemi Piskiej zaprasza również na otwarcie wystawy pt. „Trudna historia munduru polskiego”. Wernisaż odbędzie się 11 listopada o godz. 12.30 w muzealnej auli Jerzego Tadeusza Krzywoszewskiego w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Wystawa pt. „Trudna historia munduru polskiego” będzie opowiadała o losach żołnierza polskiego w pierwszej połowie XX w. – od historii Polaków walczących w armiach zaborców, przez szlak bojowy polskich oddziałów podczas II wojny światowej, po lata powojenne. Mundury wojskowych walczących o niepodległość i suwerenność naszego państwa znakomicie oddają ich trud, czasami tragizm, ale także chęć pełnienia swojej misji na wielu frontach.

Koncert i niezwykła wystawa w Muzeum w Piszu na Mazurach

Na wystawie będzie można zobaczyć kilkanaście mundurów różnych armii, w których walczyli polscy żołnierze, często uzupełniając braki zdobycznymi sortami. Nie zabraknie także dodatkowego wyposażenia i broni. Niezwykle cennym eksponatem są sanki akija, wykorzystywane przez Rosjan i Wermacht w warunkach zimowych. Całość okraszą dioramy i wielkoformatowe grafiki przygotowane przez rysownika Roberta Marka Jurgę.

Ekspozycja powstała ze zbiorów Muzeum Ziemi Piskiej oraz obiektów wypożyczonych z kolekcji Sebastiana Witkowskiego, Krzysztofa Stańczykowskiego oraz Stowarzyszenia Historycznego „Piska Pozycja Ryglowa”.

Otwarcie wystawy odbędzie się odbędzie się 11 listopada o godz. 12.30 w auli Jerzego Tadeusza Krzywoszewskiego.

Wystawa wpisuje się w miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości, organizowane przez gminę Pisz, które rozpoczną się Mszą św. w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela o godz. 10. Następnie zebrani przemaszerują pod Pomnik Wolności na dalsze uroczystości i do Muzeum Ziemi Piskiej.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz