ReklamaA1 - wschód sezonu

Koncert Krzysztofa Ścierańskiego oraz wernisaż Waldemara Mitrowskiego

Wydarzenia i imprezykoncerty13 października 2019, 23:06
Koncert Krzysztofa Ścierańskiego oraz wernisaż Waldemara Mitrowskiego
Koncert Krzysztofa Ścierańskiego odbędzie się w ramach "Kuźni rzemiosła i sztuki Twierdzy Boyen" fot. www.facebook.com/Krzysztof-Scieranski-FB-profile

25 października o godzinie 18.00 w Warsztacie Zbrojmistrza w Twierdzy Boyen w Giżycku odbędzie się wydarzenie w ramach "Kuźni rzemiosła i sztuki Twierdzy Boyen": koncert Krzysztofa Ścierańskiego oraz wernisaż malarstwa Waldemara Mitrowskiego.

Krzysztof Ścierański jest legendą gitary basowej polskiego jazzu, bluesa i muzyki rozrywkowej. W ankiecie „Jazz Forum” króluje w tej kategorii od ponad 30 lat. Jako muzyk sesyjny nagrywał m.in. z Tomaszem Stańko, Zbigniewem Namysłowskim, Ewą Bem, Krzesimirem Dębskim, przez Edytę Bartoszewicz po Grzegorza Ciechowskiego. Ostatnią płytę "Night Lakes" nagrał jako gitarzysta solowy, co było spełnieniem marzeń sprzed wielu lat i kolejnym podsumowaniem dekad muzycznej drogi. Wyjątkowe spotkanie z wirtuozem przekraczającym gatunki muzyczne i czarodziejem dźwięków.

Waldemar Mitrowski to artysta urodzony w Giżycku. W latach 1981-1985 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W roku 1985 wyemigrował do Niemiec Zachodnich, a 2 lata później przeniósł się do Stanów Zjednoczonych i w 1990 założył pracownię w miejscowości Bolinas w stanie Kalifornia. Jego prace wystawiane były w galeriach w Stanach Zjednoczonych, Niemczech oraz w Polsce.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, na podstawie zaproszeń, które można będzie odebrać w sekretariacie Giżyckiego Centrum Kultury, ul. Konarskiego 8.
Źródło: http://mojegizycko.pl/koncert-krzysztofa-scieranskiego-i-wernisaz-malarstwa-waldemara-mitrowskiego/

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Ognisty Ptak wieczór z winem

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Klub Mazurski
ReklamaA2 - Perła Mazur