ReklamaA1 - Stranda Majówka

Koncert Titanic Sea Moon w Kętrzynie

Koncert Titanic Sea Moon w Kętrzynie
 fot. Titanic Sea Moon/facebook

Titanic Sea Moon wystąpi w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie. Dodatkowo przed muzycznym występem zostanie wyświetlony film dokumentalny Jarosław Kasperek o zespole Ewa Braun.

Titanic Sea Moon rozpoczął działalność w 2017 r. Założyli go Piotr Sulik i Dariusz Dudziński, zaraz potem dołączył do nich Rafał Szymański. Pierwsze koncerty zespół zagrał w grudniu 2018 r., a w wakacje 2019 nagrał materiał na płytę „Exit nr 2020”. Została wydana na winylu i CD przez wydawnictwo Fonoradar Records.

Mimo krótkiej historii tego zespołu jego członkowie wcześniej występowali w wielu innych grupach m.in.: Ewa Braun, Guernica Y Luno, Wszystkie Wschody Słońca, Przyzwoitość, Shitface, Tornado Space Ship, Najprzyjemniejsi.

Koncert Titanic Sea Moon w Kętrzynie

Muzyka, wtedy tria to psychodeliczny trans z elementami kraut, postrocka, bardzo ambientowa, pełna dronów przy tym niezwykle hipnotyczna i wciągająca. Dużo w tych dźwiękach jest przestrzeni, wewnętrznej podróży, momentów całkowitej ucieczki czy wyizolowania. Gdyby uczestnik koncertów Titanic Sea Mon zamknął oczy na początku słuchania to, każdy utwór będzie jak nowy wątek snu.

W 2021 roku zespół nagrał drugą płytę pt. „Titanic Sea Moon”. Wydana została również przez FONORADAR Records. Ukazała się w pierwszym kwartale 2022 roku. Wersja winylowa wyprodukowana została na początku 2023 roku. Długa kolejka w fabrykach produkujących winyle po covid-19 spowodowała tak długą przerwę.

Na saksofonie zagrał w jednym z utworów Paweł Nałysnik, a niedługo potem, po wspólnym koncercie w Olsztynie został czwartym członkiem zespołu. Jego dojrzała gitara doskonale uzupełniła na koncertach podczas świetnie przyjętej trasy na przełomie czerwca i lipca 2023 roku, m.in. w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Berlinie.

To wtedy pojawiły się komentarze na youtube: „Genialna muzyka, klimat, brzmienie... W prostej linii kontynuacja tego co robiła ewa braun na przełomie wieków. Ciekawe czemu porzucili starą nazwę.... Nieważne. Kto ma wiedzieć ten WIE...W tej chwili gitarowa kapela numer 1 w Polsce.” Zespół własnym sumptem przygotował także bootleg CDR - płytę koncertową z występu w Katowicach z lipca 2023 r.

Wydana zostanie w Głowa Konia nagrania – wydawnictwie prowadzonym przez Pawła Nałysnika. Rafał Szymański i Piotr Sulik stworzyli muzykę i występowali na scenie słupskiego Nowego Teatru im. Witkacego w sztuce „Stan Wyjątkowy” (o zamieszkach ulicznych po śmierci kibica Przemka Czai).

W 2023 roku Jarosław Kasperek nagrał film dokumentalny pt. „Love Peace Noise” o muzykach Ewy Braun i TSM.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Sailing Machine