ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Koncert "Z muzyką przez wieki" w Ełku

Koncert "Z muzyką przez wieki" w Ełku
 fot. UM Ełk.

Ełckie Centrum Kultury zaprasza 29 września o godzinie 19:00 na Koncert "Z muzyką przez wieki" Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod kierunkiem ełczanina Jacka Brzoznowskiego. W trakcie koncertu będzie można usłyszeć muzykę od XVIII, poprzez XIX, aż do XX wieku.

Jacek Brzoznowski – urodzony w 1993 roku w Ełku, ukończył z wyróżnieniem dyrygenturę symfoniczno-operową w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Aktualnie jest uczestnikiem studiów doktoranckich w krakowskiej Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego.

Zdobył I miejsce w I International Academy and Competition of Orchestra Conducting w Portugali (Estoril, 2020). Otrzymał III Nagrodę na II Ogólnopolskim Konkursie Studentów Dyrygentury im. A. Kopycińskiego we Wrocławiu (2017), a także Nagrodę Orkiestry Kameralnej oraz Nagrodę Specjalną za najciekawszą interpretację partytury współczesnej.

Wystąpił jako najmłodszy uczestnik w X Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów im. G. Fitelberga.

Od 2018 r. współpracuje z Operą Bałtycką w Gdańsku, w której prowadzi spektakle oraz jest zapraszany jako asystent dyrygenta.

Elbląska Orkiestra Kameralna została założona w 2007 roku i w ciągu przeszło 15 lat działalności stała się artystyczną wizytówką miasta Elbląg i regionu. Repertuar Orkiestry obejmuje najwybitniejsze dzieła mistrzów baroku, klasycyzmu, romantyzmu i XX wieku, od Arcangela Corellego i Fryderyka Chopina po Witolda Lutosławskiego i Wojciecha Kilara. W programie Orkiestry znajdują się również utwory z pogranicza awangardy, jazzu i muzyki rozrywkowej. Orkiestra realizuje repertuar we współpracy z wybitnymi artystami z Polskie i zagranicy.

Działalność artystyczna Orkiestry została uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Elbląga (2008 i 2009), Nagrodą Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego (2010), a także tytułem Kreatora Kultury (2015). W ostatnich latach w koncertach Orkiestry uczestniczy rocznie średnio 50 tysięcy osób.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - system czarterów