ReklamaA1 - Gertis

Kultowy zespół TSA zagra na Mazurach, w Tle dla Mew

Kultowy zespół TSA zagra na Mazurach, w Tle dla Mew
 fot. Nadesłane.

Najbliższy termin

31.05 Piątek 20:30

31 maja br. w Tle dla Mew, na otwarcie sezonu czyli podczas słynnych Przy-Lotów, zagra kultowy, polski zespół TSA. Bilety do nabycia, w cenie 50 zł, w Tle.

Zespół zaprezentuje legendarne hity TSA w brawurowych, kultowych i pełnych energii aranżacjach oraz premierowe utwory, które zdaniem fanów zespołu oraz dziennikarzy muzycznych, są znakomitą kontynuacją największych, muzycznych dokonań TSA w całej karierze. Będziecie mieli okazję pogawędzić i przybić piątkę z muzykami.

Rezerwacje biletów i info: 508109586 (Ada).

Zespół TSA MNKWL, to współczesne wcielenie legendarnego zespołu TSA, który jako pierwszy w historii, wykonywał w Polsce muzykę heavy metal. Był on w latach 80-tych ubiegłego wielu, niekwestionowanym muzycznym i scenicznym wzorem dla setek rodzimych zespołów, grających ciężką odmianę rocka. TSA królowało na wszystkich festiwalach, a jego koncerty w tzw. klasycznym składzie (Marek Kapłon, Stefan Machel, Janusz Niekrasz, Andrzej Nowak i Marek Piekarczyk) przyciągały ogromne tłumy fanów.

Do kanonu polskiej muzyki rockowej weszły płyty: „LIVE” (1983), „TSA” (1983), ale w szczególności „HEAVY METAL WORLD” (1984). Zawierały one legendarne przeboje grupy, m.in.: „Chodzą ludzie”, „Mass Media”, „51”, „Bezpodtekstów”, „Trzy zapałki”, „Ty On Ja”, „Kocica”, „Maratończyk”, „Alien” czy „Heavy Metal Świat”.

Po licznych perturbacjach i zawieszeniu działalności w latach 90-tych, TSA powróciło na scenę na przełomie wieku w klasycznym składzie. Zespół wydał znakomicie przyjętą, premierową płytę „PROCEDER” (2004), lecz w kolejnych latach popadał w coraz większy marazm twórczy i coraz wyraźniejszy konflikt na linii Piekarczyk-Nowak. Doprowadziło to w 2018 roku do odejścia z zespołu Marka Piekarczyka, a nowym wokalistą TSA został Damian Michalski.

Od lipca 2023 roku zespół rozszerzył nazwę o inicjały wszystkich muzyków TSA MNKWL (Michalski – Niekrasz – Kapłon – Wester – Lekki) i rozpoczął koncertową promocję nowej płyty w wersji CD.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka