ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Legendarny film o Mazurach i piękne „klasyki” motoryzacji

Wydarzenia i imprezyzloty18 sierpnia 2021, 10:50
Legendarny film o Mazurach i piękne „klasyki” motoryzacji
 fot. Olsztyński Klub Motorowy

Kultowy film, piękne ujęcia, niezwykła muzyka, a także wspomnienie mazurskich jezior sprzed lat – to wszystko sprawia, że film „Nóż w Wodzie” stale budzi zainteresowanie. Tak duże, że Olsztyński Klub Motorowy po raz drugi organizuje Zlot Śladami „Noża w Wodzie”, w trakcie którego 28 sierpnia w Mikołajkach będzie można obejrzeć zabytkowe auta, a także uczestniczyć w spotkaniu z Bartoszem Gołębiowskim – dziennikarzem piszącym książkę na temat tego filmu.

W sobotę, 28 sierpnia od godziny 16:00 na promenadzie w Mikołajkach będzie można podziwiać zabytkowe auta należące do członków Olsztyńskiego Klubu Motorowego. Wśród nich znajdzie się m. in. Citroen DS19, Jaguar XJS, DeLorean, pierwszy Fiat 500 czy Polski Przedwojenny Fiat.

W tym samym czasie w restauracji „Nóż w Wodzie” będzie się odbywało spotkanie z dziennikarzem TVP Olsztyn i pasjonatem zarówno zabytkowych samochodów, jak i filmu „Nóż w Wodzie”.

Dziennikarzem, który przygotowuje książkę na temat tego właśnie filmu, zna liczne ciekawostki z nim związane, a także posiada niepublikowane wcześniej materiały. Organizatorzy przewidują tu także miejsce na dyskusję, pytania i wspomnienia. Wszystko w restauracji „Nóż w Wodzie” czyli w miejscu, które przypomina o tym, że film powstawał między innymi w Mikołajkach.         

- Każdego dnia chcemy pielęgnować pamięć o kulturowym wpływie Mazur, a w szczególności Mikołajek – mówi Joanna Durkiewicz, dyrektor ds. Rozwoju Wioski Żeglarskiej Mikołajki. - Stąd nawiązanie nazwą i wystrojem do kultowego filmu. Mamy także nadzieję, że wystawa samochodów zabytkowych pozwoli przyciągnąć jak najszersze grono odbiorców, także tych, którzy do tej pory nie widzieli filmu.

VI Zlot Samochodów Zabytkowych na Warmii i Mazurach potrwa od piątku 27 sierpnia do niedzieli 29 sierpnia. Uczestnicy odwiedzą m. in. Nowe Guty, Orzysz czy Wierzbę.

ReklamaC1 - Ognisty Ptak - wiosna lato 2022

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Boyen Water Park

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Kursy Bocianie Gniazdo