ReklamaA1 - OW Wodnik

Letnie koncerty na deptaku w Mrągowie

Najbliższy termin

06.06 Sobota 18:00

Mieszkańcy Mrągowa oraz turyści mogą już szykować się na wyjątkowe, muzyczne wieczory pod gołym niebem, ponieważ Mrągowskie Centrum Kultury oficjalnie ogłosiło start uwielbianego cyklu Letnich Koncertów na Deptaku. Pierwsze wydarzenie z tej serii odbędzie się już w sobotę, 6 czerwca 2026 roku o godzinie 18:00, a dźwięki muzyki na żywo wypełnią przestrzeń Skweru Jana Pawła II w Mrągowie.

Gwiazdą wieczoru otwarcia będzie zespół ILIA, czyli intuicyjno-liryczny improwizowany antrakt. Formacja ta gwarantuje koncert pełen pasji i scenicznej swobody, sprawnie poruszając się między różnymi gatunkami muzycznymi.

Ich twórczość bazuje na energetycznej stylistyce jazz-rocka, którą muzycy chętnie wzbogacają dynamicznymi rytmami funky, gorącymi klimatami latino oraz nastrojowym bohemian-jazzem.

Z powodu tego bogactwa brzmień słuchacze oraz krytycy muzyczni bardzo często określają ich sceniczne poczynania mianem rocka progresywnego.

Koncert zespołu ILIA to jednak nie tylko gratka dla fanów instrumentalnych popisów, ale również uczta dla miłośników nieszablonowej liryki. W tekstach grupy nie brakuje inteligentnej zabawy słowem oraz zmysłowych, pełnych głębi odniesień.

Tym, co najbardziej elektryzuje publiczność podczas występów na żywo, jest niezwykły dialog rozgrywający się między artystami. Na scenie instrumenty dosłownie „gandają” z wokalem, co oznacza, że zamiast tworzyć zwykłe tło, aktywnie wspierają moc wypowiadanych słów i idealnie je podkreślają.

Zapowiada się idealny, czerwcowy wieczór pełen artystycznych uniesień, na który serdecznie zaprasza organizator wydarzenia, Mrągowskie Centrum Kultury.

ReklamaC1 - Lester wypożyczalnia

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    Czuje się - ZADOWOLONY
    ZADOWOLONY
  • 0
    Czuje się - ZASKOCZONY
    ZASKOCZONY
  • 0
    Czuje się - POINFORMOWANY
    POINFORMOWANY
  • 0
    Czuje się - OBOJĘTNY
    OBOJĘTNY
  • 0
    Czuje się - SMUTNY
    SMUTNY
  • 0
    Czuje się - WKURZONY
    WKURZONY
  • 0
    Czuje się - BRAK SŁÓW
    BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina