ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Magiczna Noc Świętojańska nad jeziorem Czos na Mazurach

Magiczna Noc Świętojańska nad jeziorem Czos na Mazurach
 fot. mazury24.eu

Jedyne w swoim rodzaju wydarzenie na Mazurach. Noc Świętojańska nad jeziorem Czos – noc pełna zabawy i magii. Już w 24 czerwca br. w sobotę o godz. 17:00, skwer Jana Pawła II w Mrągowie.

W programie - Piknik dla Michała edycja III. - Nasz przyjaciel nie stanął jeszcze na nogi. Jego żona, rodzina i on sam się nie poddają. A my nie możemy zostawić ich samych! Tym razem kwestujemy w wyjątkowej oprawie, Magicznej Nocy Świętojańskiej – informują organizatorzy.

Ponadto tego dnia odbędą się koncerty zespołów muzycznych. Wystąpią: LeoFrea, Wiktoria Kilanowska - absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I St. w Mrągowie (saksofon), Edyta Bacławska, Maja Kaszuba - uczennica Zespołu Szkół Nr 2 w Mrągowie, Duet ZW.

Prezentacje tańców w klimacie Nocy Świętojańskiej w wykonaniu mrągowskich grup tanecznych.

Na deskach molo zatańczą: grupa taneczna Mrągowska Scena Tańca Współczesnego - Grupa Flow - "Zew" - choreografia Gabriela Łozowska, Movement Art Studio - szkoła tańca i teatr ruchu, warsztaty robienia motanek, wianków.

Magiczna Noc Świętojańska nad jeziorem Czos na Mazurach

Dodatkowymi atrakcjami będą: gra terenowa perkurowe kwiecie, wykonywanie obrazów na drewnie z Nadleśnictwem Mrągowo, dmuchaniec dla najmłodszych, słodki poczęstunek i kilka innych niespodzianek.

Noc Świętojańska jest jednym z najstarszych i najbardziej magicznych wydarzeń w Polsce. Obchodzona jest w nocy z 23 na 24 czerwca, w najkrótszą noc w roku, kiedy słońce osiąga najwyższy punkt na niebie. Noc Świętojańska jest związana z wierzeniami ludowymi dotyczącymi przyszłości i miłości.

Według tradycji, w Noc Świętojańską należy zapalić ognisko i skakać nad nim, aby zapewnić sobie zdrowie i szczęście. Ognisko ma też moc oczyszczającą i chroniącą przed złymi mocami. Niektórzy wierzą, że jeśli uda się zobaczyć płomienie w kształcie korony lub kwiatu, to znak, że spełni się najskrytsze życzenie.

Innym zwyczajem jest puszczenie na wodzie wieńców z kwiatów i ziół, ozdobionych płonącymi świecami. Wieńce symbolizują słońce i płodność, a także miłość i wierność.

Według legendy, jeśli wieńce dwóch zakochanych złączą się na wodzie, to znaczy, że będą razem na zawsze. Jeśli natomiast wieńce rozpłyną się lub zatoną, to zwiastuje rozstanie lub nieszczęście.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew