ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

Majówka w Mrągowie na Mazurach. Co będzie się działo?

Majówka w Mrągowie na Mazurach. Co będzie się działo?
 fot. mazury24.eu

Mrągowskie Centrum Kultury zaprasza na bezpłatne wydarzenia w ramach Majówki 2023. Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie. Będzie i po europejsku i po żeglarsku – mocno muzycznie, szantowo a także jazzowo.

Poniżej prezentujemy programy na majowe, wolne dni w Mrągowie na Mazurach.

Poniedziałek, 1 maja 2023 "Nasza Europa" czyli Z Kulturą Przez Europę, godz. 11:00-17:00 Pl. Unii Europejskiej.

Tego dnia czekać będzie na Państwa 11 stanowisk. Pierwsze z nich to stanowisko "Europa w Pigułce", a każde kolejne dotyczyć będzie innego kraju lub regionu - Włoch, Grecji, Austrii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji i Alzacji, Holandii, Hiszpanii oraz Ukrainy.

Każdy kraj zostanie zaprezentowany, dowiedzą się Państwo o jego ciekawostkach związanych z kulturą, historią, sportem oraz nauką. Animatorzy poprowadzą animacje, warsztaty, gry oraz quizy związane z wiedzą o Europie. Nie zabraknie również zabaw i konkurencji narodowych na poszczególnych stanowiskach.

Wtorek, 2 maja 2023 Majówka z szantą, skwer Jana Pawła II.

Ahoj miłośnicy klimatów wodno – szuwarowych. Już czas rozpocząć tegoroczny sezon żeglarski, a zatem przybywajcie kamraci do Mrągowa nad jezioro Czos. Majówka z szantą uświetni Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

We wtorek 2 maja 2023 w godz. 14.00 – 18.00 przycumujcie łodzie do kei na Molo, gdzie rozbrzmiewać będą dźwięki wiatrem i falą pisane. Pieśni i piosenki spod znaku wiatru, wody i przygody tym razem zaprezentują nam szantowe wilki morskie Szkutnicy Dźwięków (Ostróda) i Atlantyda (Gdynia i Warszawa). O dobre nastroje i przednią zabawę na naszym pokładzie zadba rasowy sternik.  Ale to nie koniec – coś dla siebie znajdą nie tylko miłośnicy wodnych uciech.

Najmłodsi uczestnicy będą mogli bawić się w strefach atrakcji.

Najmłodsi będą mieli do dyspozycji łódkę, którą będą mogli… pomalować kolorowymi farbami. Prace plastyczne będzie można wykonać również na żaglach. Sporym zainteresowaniem powinien cieszyć się również tor przeszkód. Na uczestników czekają takie zadania jak: ubieranie kapoka na czas, przeciąganie liny czy bieg w workach. Prowadzone będą również zabawy z animatorami w specjalnie wyznaczonej strefie oraz lekcje jak zachować się bezpiecznie w wodzie i nad wodą.

Majówka w Mrągowie na Mazurach. Co będzie się działo?

Wszystkie dzieci będą mogły wziąć udział w fascynującej podróż przez morza i oceany. Można tu będzie znaleźć wszystkie typy zabaw ulubione przez dzieci - labirynty, szukanie różnic, łączenie par, dobieranie pasujących elementów, rysowanie i kolorowanie, a także krzyżówki i łamigłówki.

Pokaz Ratownictwa Wodnego z mrągowskim oddziałem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zaledwie kilka kroków dalej, dorośli będą mogli trochę poleniuchować. Leżaki i dobra muzyka z pewnością umilą czas spędzony nad wodą.

14:30 – 16:00 Szkutnicy Dźwięków

To zespół, który powstał wiosną 2021 roku w Ostródzie. Zespół tworzą doświadczeni muzycy (m.in. gitarzysta zespołu "LOKA") od wielu lat grający w różnych konfiguracjach koncerty i eventy z repertuarem żeglarskim, choć nie tylko (covery najpopularniejszych kawałków). Obecnie w repertuarze zespołu przybywa także własnych autorskich piosenek.

16:30 – 18:00 Atlantyda

Atlantyda to zespół złożony z muzyków pochodzących z różnych stron Polski: Gdyni i Warszawy. Repertuar muzyczny stanowią tradycyjne utwory i współczesne piosenki morskie i żeglarskie autorstwa założyciela zespołu Sławomira Klupsia. „Marco Polo”, „Żegluj”, „Pacyfik”, „Stara latarnia”, „Pożegnalny ton” … to tylko część żeglarskich hitów jego autorstwa, które znane są wszystkim żeglarzom. Absolutny top muzyki morskiej, doskonali instrumentaliści i żeglarskie przeboje w autorskim wykonaniu to cała Atlantyda.  Rok 2019 był dla zespołu rokiem jubileuszy - 25 lat Atlantydy i 35 lat twórczości Sławka. Zespół od lat jest gościem i laureatem największych festiwali muzyki morskiej i żeglarskiej, Mimo upływających lat zespół jest w doskonałej formie czego dowodem Grand Prix największego festiwalu tej muzyki w Europie "Shanties 2019".

Środa, 3 maja 2023 Jazz w mieście, godz. 15:00, Skwer Jana Pawła II w Mrągowie.

Mrągowskie Centrum Kultury startujemy z tegoroczną edycją CYKLU LETNICH KONCERTÓW NA DEPTAKU. Pierwsza propozycja to Jazz W Mieście czyli… Movin’ Along – Maciej Grzywacz plays music of Wes Montgomery.

Rozpocznie się na jazzowo z kwintetem Macieja Grzywacza. To niewątpliwie kolejna całkiem ciekawa muzyczna przygoda dla miłośników jazzu. Usłyszymy tu materiał z płyty z muzyką Wesa Montgomery: Movin’ Along – Maciej Grzywacz plays music of Wes Montgomery.

Na koncercie w Mrągowie obok Macieja Grzywacza na gitarze usłyszymy Kubę Stankiewicza na fortepianie, Tomasza Grzegorskiego na saksofonie, Konrad Żołnierka na kontrabasie oraz Kuba Grzywacz na perkusji.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Rumszewicz
ReklamaA2 - Odysseya Yachts