ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Marsz pieszy Szlakiem Pięciu Jezior

Marsz pieszy Szlakiem Pięciu Jezior
 fot. Organizator/archiwalne

Jeśli jesteście na feriach, zimowym wypoczynku na Mazurach i uwielbiacie piesze wędrówki na łonie przyrody, to ta informacja może Was zainteresować. Jest okazja wziąć udział w pieszym marszu Szlakiem Pięciu Jezior. Zastrzyk zdrowia, świeżego powietrza i pięknych widoków zapewniony!

Szlak ma 14 km i należy do jednego z najatrakcyjniejszych na Pojezierzu Mrągowskim. Przebiega wzdłuż małych, otoczonych lasami jezior położonych na zachód od Mrągowa. Już przed II wojną światową był atrakcyjną trasą wędrówkową.

Marsz rusza 1 lutego br. o godz. 10.00 spod Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Na to wydarzenie warto przygotować sobie 4 godziny czasu dlatego, że pokonamy odległość 14 kilometrów.

Pieszy Szlak Pięciu Jezior należy do jednego z najatrakcyjniejszych na Pojezierzu Mrągowskim. Przebiega wzdłuż małych, otoczonych lasami jezior położonych na zachód od Mrągowa: Staw Rybny w okolicy Polskiej Wsi, j. Piecuch, j. Średnie, j. Głębokie, j. Kociołek. W Marcinkowie prowadzi tuż obok j. Dzwonek, zaś po drodze w kierunku Polskiej Wsi mija długie rynnowe jezioro Juno.

Teren, przez który prowadzi trasa jest bardzo urozmaicony. W okolicach Polskiej Wsi wędrujemy zalesionymi pagórkami. Atrakcją tego odcinka jest stromy i głęboki wąwóz, w którym płynie tzw. Czerwona Rzeczka łączący jez. Piecuch ze Stawem Rybnym.

Trasa ta już przed II wojną światową stanowiła atrakcję krajobrazową.

W folderze "Sensburg der Luftkurort im Kranze der masurischen Seen und Walder/Sensburg. "Uzdrowisko otoczone mazurskimi jeziorami i lasami" wydanym przez ówczesną Informację Turystyczną stanowi on jedną z propozycji dla turysty aktywnego.

Impreza odbywa się w ramach ferii z Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

Organizator:

Centrum Kultury i Turystyki, przy ul. Warszawskiej 26 w Mrągowie, tel.  89 741 80 39, www.it.mragowo.pl, kierownik@it.mragowo.pl oraz LOT "Ziemia Mrągowska".

Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Dzieci i młodzież wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew