ReklamaA1 - Stranda Majówka

Mazurski Bieg Sylwestrowy w Giżycku już za trzy tygodnie

Mazurski Bieg Sylwestrowy w Giżycku już za trzy tygodnie
 fot. Organizator.

To będzie niezwykle barwne zakończenie tego szalonego, zabieganego roku. Powracający w zupełnie nowej odsłonie i lokalizacji Mazurski Bieg Sylwestrowy to lawina niespodzianek. Czym organizatorzy chcą zaskoczyć biegaczy z całej Polski?

30 grudnia 2023. Dystans 5 kilometrów, w wersji bieg lub marsz. Szybka i widowiskowa trasa zabierze uczestników na wycieczkę po giżyckich atrakcjach turystycznych, prezentując wszystko to, co w Mazurach absolutnie najcenniejsze; wodę, lasy i historyczne obiekty.

Całe wydarzenie zlokalizowane będzie nad Kanałem Łuczańskim, przy Zabytkowym Moście Obrotowym i zamku krzyżackim Hotel St. Bruno.

Początek biegu zaplanowany jest na godzinę 14:00. Sygnałem do startu będzie wystrzał z armaty, po którym biegacze i chodziarze traktem Świętego Brunona oraz fragmentem Mazurskiej Pętli Rowerowej ruszą w kierunku Twierdzy Boyen, mijając po drodze Krzyż Świętego Brunona i wierzę widokową, będącą "okiem" na Jezioro Niegocin. Do nigdy niezdobytej Twierdzy Boyen uczestnicy dostaną się Bramą Kętrzyńską. Na dziedzińcu bastionu Miecz, przy okazałym Koszarowcu, zlokalizowany będzie punkt odżywczy. Kilkadziesiąt metrów dalej Bramą Giżycką biegacze opuszczą twierdzę i ruszą w kierunku mety.

- Każdy uczestnik otrzyma ocieplaną opaskę na głowę, ciepły posiłek, drożdżówkę, gorące napoje i przede wszystkim bardzo oryginalny, pamiątkowy medal. Ci, którzy szykując swoje przebrania, wejdą na wyżyny kreatywności, dodatkowo będą mogli liczyć na bardzo atrakcyjne nagrody w postaci voucherów na sprzęt sportowy. Ceremonia dekoracji odbędzie się w szampańskiej atmosferze, w Oranżerii Hotelu St. Bruno. Swój udział w biegu zapowiedział już gospodarz całego wydarzenia, Burmistrz Giżycka Pan Wojciech Iwaszkiewicz, który już szykuje formę i ... karnawałową kreację! - informują organizatorzy.

Regulamin, formularz zapisów i wszystkie szczegóły dostępne są na stronie www.elektronicznezapisy.pl oraz na profilu facebook Mazurski Bieg Sylwestrowy.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew