ReklamaA1 - Perła Mazur

Mazurski Rejs Komediowy statkiem Chopin

Bieżące23 lipca 2021, 17:14
Mazurski Rejs Komediowy statkiem Chopin
 fot.  statekchopin.pl

Co może być lepszego od wspaniałego rejsu po mazurskich jeziorach pod żaglami? Może rejs pod żaglami ze świetnym towarzystwem oglądając dobrą komedię? Taka atrakcja jest możliwa właśnie na Mazurach. Wybierając się w rejs statkiem Chopin możemy przy okazji obejrzeć spektakl Krakowskiego Teatru Komedii. Na deskach żaglowca, podczas rejsu, zostanie wystawiona sztuka „Mąż i żona” Aleksandra Fredro.

To niezwykłe wydarzenie na Mazurach. Na jeziorach, pod żaglami, na pokładzie pięknego żaglowca można wziąć udział w niezwykłym rejsie. Ponieważ podczas tej trzygodzinnej wyprawy po mazurskich jeziorach zostanie na deskach pokładu statku wystawiona sztuka „Mąż i żona” Aleksandra Fredro.

W akcji na pokładzie zobaczymy wspaniałych i uznanych aktorów Krakowskiego Teatru Komedii – Natalię Pietrasz, Anetę Gierat, Jana Korwin Kochanowskiego i Macieja Luśnię.

Niezwykły rejs odbędzie się 26 lipca br. o godz. 18.00.

Statek Chopin, ze sceną teatralną na pokładzie zacumuje przy Hotelu Amax Mikołajki.

Mazurski Rejs Komediowy statkiem Chopin

Krakowski Teatr Komedia

Krakowski Teatr Komedia zaczynał działalność jako teatr na walizkach, co nie znaczy – „walizkowy”. Przyjeżdżali do widzów całej Polski, żeby puste jeszcze sale zamienić w teatr, by po trzech godzinach montowania dekoracji i prób technicznych, kiedy kurtyna się podnosiła, widzowie w zapełnionych już salach byli świadkami teatralnej rzeczywistości. Po kilku latach artystycznej tułaczki postanowili osiąść w gościnnych Niepołomicach, w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa, a rok później grać komedie w Krakowie, w Domu Kultury Kolejarza i w Hotelu Holiday Inn City Center.

Po „kultowej” już komedii „Trzy razy łóżko” przyszedł czas na „Baby blues”, „Viagrę i chryzantemy” oraz fredrowską, nieśmiertelną komedię „Mąż i Żona”.

W Krakowskim Teatrze Komedia grali tacy artyści jak: Adrianna Biedrzyńska, Marta Bizoń, Anna Cieślak, Ewa Dałkowska, Matylda Damięcka, Emilia Komarnicka, Lucyna Malec, Mateusz Damięcki, Dariusz Gnatowski, Marek Siudym, Piotr Skarga i Jan Jakub Należyty.

Dziś Krakowski Teatr Komedia opiera swoje działania na aktorach krakowskich oraz warszawskich, co dowodzi faktu, iż animozje między Krakowem a Warszawą już dawno stały się przeszłością.

Żaglowiec Chopin na Mazurach

„Chopin” to największy polski żaglowiec śródlądowy (40,90 m długości) zbudowany w stylu XIX – wiecznego brygu. Wszystkie elementy wykonane są z tradycyjnych i oryginalnych materiałów, co stwarza wyjątkowy i niepowtarzalny klimat rejs.

Od sezonu letniego 2002 statek „Chopin” stanowi jedną z największych atrakcji Wielkich Jezior Mazurskich. Pierwszym portem na Mazurach był Dom Pracy Twórczej Polskiej Akademii Nauk na Wierzbie. Od 2006 statek ma dwie przystanie w Mikołajkach.

Statek najczęściej pływa z portu w Mikołajkach po wodach największego jeziora w Polsce, jakim jest akwen Śniardwy. Tam jest szansa postawienia żagli na dwóch masztach jednostki.

Żaglowiec „Chopin” pływa po Południowych Mazurach – Jeziorze Mikołajskim, Bełdany i Śniardwy – w sezonie nawigacyjnym, czyli od połowy kwietnia do połowy listopada. Rejsy mogą się odbywać o każdej porze dnia i nocy w zależności od chętnych.

ReklamaC1 - baner

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Giełda Jachtów

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Klub Mila