ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

„Mazury Razem Dla Szymona” w Porcie Bogaczewo

21 sierpnia 2019, 21:40
„Mazury Razem Dla Szymona” w Porcie Bogaczewo
Całkowity dochód zebrany podczas pikniku przekazany na leczenie i rehabilitację Szymona fot. 

24 sierpnia (w sobotę) Port w Bogaczewie serdecznie zaprasza na Rodzinny Piknik Charytatywny pod patronatem Wójta Gminy Giżycko "Mazury Razem Dla Szymona". Pomóżmy Szymonowi odzyskać siły i wrócić do zdrowia - razem możemy więcej!

Szymon Markiewicz ma 13 lat, mieszka w Giżycku, uczy się w klasie sportowej, jest najmłodszym członkiem Klubu One World w Giżycku (gdzie zaczął przygodę z CrossFitem), podopiecznym Fundacji Projekt ARCHE. Historia zaczyna się zwyczajnie, jednak dalszy ciąg jest jak koszmar. Życie Szymona i jego rodziny całkowicie zmieniło się 8 października 2018 roku, kiedy chłopiec trafił do szpitala w Olsztynie z potwornym bólem brzucha. Diagnoza była druzgocąca - rak kory nadnercza. Guz wielkości 21 cm x 18 cm, za duży na operację. Szymon przyjął 8 cykli chemioterapii, dzielnie zniósł wszystkie skutki uboczne, zabiegi, wkłucia… W końcu doczekał się operacji, której podjęli się lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Nie udało się jednak przeprowadzić jej do końca, ponieważ serce Szymona było za słabe. Chłopiec nie poddał się, walczył dalej. Zespół lekarzy ponownie przygotował go do operacji, która tym razem zakończyła się sukcesem - w maju tego roku guz został wycięty. Szymona czeka jeszcze leczenie i długa rehabilitacja. Pomóżmy mu odzyskać siły i wrócić do zdrowia - razem możemy więcej!

24 sierpnia (sobota) w godz. 12:00-17:00 Port Bogaczewo zaprasza na Rodzinny Piknik Charytatywny pod patronatem Wójta Gminy Giżycko "Mazury Razem Dla Szymona". W bogatym i różnorodnym programie znalazło się mnóstwo bezpłatnych atrakcji dla dzieci i dorosłych. W tym live cooking w wykonaniu najlepszych szefów kuchni w regionie! Swoje noże w słusznej sprawie skrzyżują: Dorota Malich, Marta Ladachowska, Dariusz Baryga & Kacper Sawoń, Marcin Kaniecki, Łukasz Siemaszko, Artur Stępień oraz gościnnie Adam Orzechowski. Wśród atrakcji znalazły się także „Słodkie wariacje” w wykonaniu Jakuba Kardasa - cenionego cukiernika, który uzupełni niedobory cukru podczas live cooking i poprowadzi warsztaty cukiernicze dla dzieci.

Na koncertowej scenie wystąpią znani i lubiani artyści: Adam Zalewski, Załoga Dr. Bryga, Masovia Jazz Quintet. Po koncertach organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wspólnych improwizacji muzycznych podczas otwartej sceny Jam Session.

W trakcie pikniku odbędą się również:

 • turniej crossfit z nagrodami (konkurencje dla amatorów oraz profesjonalistów, prowadzone przez One World Giżycko),
 • zabawy z animatorem (face&body painting, bańkowe szaleństwo, konkursy i zabawy),
 • żeglowanie pod opieką wykwalifikowanych sterników z Szekla Szkoła Żeglarstwa.
 • Ponadto licytacje atrakcyjnych przedmiotów, prac artystycznych oraz voucherów, podarowanych przez darczyńców o wielkich sercach! 

Wstęp na imprezę stanowi dobrowolny datek do puszki. Całkowity dochód zebrany z puszek oraz licytacji zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Szymona.

Przyjdź, wspomóż i baw się wspaniale! Do zobaczenia!

Port Bogaczewo (Bogaczewo 17), 24 sierpnia (sobota), w godz. 12.00-17.00. 

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew