ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Międzynarodowy Jarmark Folkloru w Węgorzewie

Międzynarodowy Jarmark Folkloru w Węgorzewie
 fot. Organizatorzy/nadesłane

43. Międzynarodowy Jarmark Folkloru, organizowany przez Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, odbędzie się w tym roku w sobotę, 1. sierpnia.

W związku z panującą sytuacją, od lat jedno z największych wydarzeń folklorystycznych Polski północno-wschodniej - zostaje przeniesione na teren Parku Etnograficznego nad Węgorapą, znajdującego się przy siedzibie muzeum.

W godzinach 10.00-20.00, oko odwiedzających cieszyć będzie kiermasz tradycyjnego rzemiosła, rękodzieła i sztuki ludowej. Swój udział zapowiedzieli twórcy z Polski (w dużej części członkowie Stowarzyszenia Twórców Ludowych), Litwy oraz Łotwy. Prócz oferowania wyrobów, rękodzielnicy będą prowadzić pokazy swoich umiejętności - kowalstwa, garncarstwa, plecionkarstwa, obróbki lnu i konopi, przędzenia, tkactwa, obróbki bursztynu, wypieku tradycyjnego pieczywa oraz sękaczy.

O aktywności plastyczne dla najmłodszych zadba Romana Waszak z Pracowni Skiroławki.

W „alejce kulinarnej” pojawią się sery, wędliny, przyprawy, chleby, pierniki, miody, wina, nalewki…

Twórcy zrzeszeni w STL staną w szranki w „Konkursie na najlepsze prace prezentowane na stoisku”.

Nieodłączną częścią Jarmarku będzie Przegląd punktowany zespołów, kapel i solistów, wyłaniający reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego na Ogólnopolski Festiwal Kapel i śpiewaków Ludowych. Na liście mamy 29 wykonawców.

W przerwie Przeglądu zobaczymy występ taneczny Stowarzyszenia Dworek Polski z Chojnic. Dzieci i młodzież wystąpią z programem pieśni i tańców w stylizacji staropolskiej oraz dożynkowe.

O godzinie 15.00 na scenie zagości Polskie Radio Olsztyn, ogłaszając wyniki konkursu „Jawor - u źródeł kutury 2020”. Laureaci pierwszych miejsc z poszczególnych kategorii zaprezentują się w krótkim wystąpieniu.

Po zakończeniu Przeglądu na wytrwałych czekają bezdotykowe warsztaty tańców tradycyjnych, przygotowane przez muzykantki z Kapeli Kanka Franka.

Mamy nadzieję, iż pomimo obowiązku dezynfekcji, zachowania dystansu oraz noszenia maseczek, na terenie Parku Etnograficznego nad Węgorapą atmosfera będzie - tradycyjnie już - serdeczna i gorąca!

Tegoroczny 43. Międzynarodowy Jarmark Folkloru został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko- Mazurskiego.

Organizatorzy

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew