ReklamaA1 - Gertis

Mietek Folk

Mietek Folk na deskach portu w Sztynorcie, lipiec 2021 r.
Mietek Folk na deskach portu w Sztynorcie, lipiec 2021 r. fot. Mazury24.eu

Najbliższy termin

19.07 Piątek 21:00

Piosenka żeglarska, piracki folk, szanty. Przewrotne, humorystyczne, literackie autorskie teksty, zaczerpnięte z historii nowożytnego piractwa. Pełne energii połączenie pieśni morza, folku, z odrobiną punk rocka.

Do tego barwne stroje z epoki wielkich żaglowców. Doskonały kontakt z publicznością. Błyskotliwa konferansjerka, improwizacja i muzyczny happening.

Wszystko to tworzy wyjątkowe widowisko w stylu Mietek Folk Olsztyn. Zespół spod znaku czarnej bandery regularnie gości na najważniejszych i największych scenach piosenki żeglarskiej, zarówno nad morzem jak i na Mazurach. Piosenki „Mietków” zyskały popularność publiczności w całym kraju i na stałe wpisały się do wielu śpiewników żeglarskich. 

W dorobku Mietek Folk Olsztyn znalazły się takie wydania: „Mietek Folk” – nagranie zarejestrowane w studenckim radiu Emitor w jednym z olsztyńskich (1990); „Jolly Roger, czyli życie i śmierć pod piracką banderą” – pierwszy studyjny album w historii zespołu (1992);  „Ucieczka z Nassau” – druga kaseta, tematycznie związana z poprzednią „Jolly Roger”, czyli świat wielkich żaglowców, wspaniałych dowódców, awanturników, morskich bitew i kataklizmów (1996) ; „Spisek Collinsa” – trzecia płyta, na której słychać już zmianę brzmienia, podążającego w kierunku prostego, gitarowego grania (1999); „Live in Czerwieńsk” – pierwsze i nieoficjalne wydanie live zarejestrowane podczas koncertu na imprezie „Dni czystej wody” w Czerwieńsku (2001); „Mietek u Rudego” to dwupłytowy album wydany z okazji 15-lecia zespołu (2004) oraz „Dokąd dopłynę…” (2016).

Mietek Folk Olsztyn tworzą: Maciej Bajur (gitara basowa), Piotr Górski (wokal), Waldemar Iłowski (wokal, gitara), Piotr Kowalewicz (wokal), Waldemar Krasowski (wokal, gitara), Marcin Pacholski (gitara), Paweł Grzywacz (drums). 

Wydawnictwa:  „Mietek Folk” (1990),  „Jolly Roger, czyli życie i śmierć pod piracką banderą” (1992), „Ucieczka z Nassau” (1996), „Spisek Collinsa” (1999), „Live in Czerwieńsk” (2001), „Mietek u Rudego” (2004), „Dokąd dopłynę…” (2016). 

Pozostałe terminy

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - Tło Dla Mew