ReklamaA1 - Walentynki Mazurski Raj

Mikołajki w Mikołajkach już 4 grudnia

 Mikołajki w Mikołajkach już 4 grudnia
 fot. mazury24.eu

Dużymi krokami zbliża się jeden z ulubionych dziecięcych dni. Z okazji Mikołajek w Mikołajkach 4 grudnia drzwi Centrum Kultury ,,Kłobuk” otwieramy szeroko dla całych rodzin zapraszając do wspólnej zabawy. Na wszystkich czeka szereg atrakcji, a najważniejszą z nich będzie wizyta Św. Mikołaja, który wręczy dzieciom prezenty. 

Na początek zapraszamy przed Centrum Kultury do zagrody pełnej niespodzianek, w której nie zabraknie uwielbianych przez dzieci zwierząt. Tuż obok będzie można obserwować ptaki drapieżne i dowiedzieć się o ich zwyczajach. To rodzaj lekcji przyrody w terenie, którą poprowadzi doświadczony sokolnik.

Podczas Mikołajek w Mikołajach Zając Poziomka, Kulfon i kot Budzik odwiedzą bibliotekę. A to wszystko za sprawą Andrzeja Grabowskiego, autora książek i programów telewizyjnych (Tik-Tak, Wyprawy Profesora Ciekawskiego, Ciuchcia, Budzik). Autor opowie o swojej książce  pt. ,,Instrukcja obsługi pieska Jacósia”, warsztacie pisarza, pracy przy tworzeniu programów dla dzieci. Zaprosi uczestników spotkania do wcielenia się w role stworków-potworków i animacji lalkami.

Później przeniesiemy się do Krainy Świątecznych Elfów. Na miejscu pojawią się elfy, z którymi dzieci będą wspólnie pisać listy do Świętego Mikołajka. Spotkamy tam też Panią Mikołajową, która przygotowała moc kreatywnych zabaw. Listy napisane w Krainie Elfów można będzie w siedzibie Mikołaja wrzucić do skrzyni marzeń i życzeń.

Z pewnością dużą popularnością cieszyć się będzie stoisko z balonami czy świąteczne warsztaty florystyczne. 

 Mikołajki w Mikołajkach już 4 grudnia

Na scenie sali widowiskowej wystąpią nie tylko uczniowie ze szkół i przedszkoli z programem przygotowanym pod okiem nauczycieli, ale także Teatr Delikates ze spetaklem pt.: Przygody Wieśka i Cześka. Jak Wiesiek i Czesiek pokonali wstyd".

To nie koniec atrakcji. W ABC odbędzie się Jarmark Rękodzieła Świątecznego. Znajdziecie tu oprócz pięknych ozdób bożonarodzeniowych, również oryginalne propozycje upominków oraz pierniczki, jakich nigdzie indziej nie kupicie.


O pełne żołądki tradycyjnie zadba Klub Radnych Mikołajki, serwując słynny bigos, zachwycający podniebienia uczestników od początku istnienia imprezy. Z innych potraw wymienić można kiełbaskę z grilla, ciepłą zupę oraz cenione przez biegaczy: kawę i herbatę przygotowywaną przez Szkołę Podstawową w Mikołajkach. Mieszkańcy naszego miasta, jak co roku, przygotowują ciasta, by podzielić się z uczestnikami wydarzenia w Słodkiej Dziupli.

Organizatorzy nie zapomnieli też o naszych czworonożnych przyjaciołach przyłączając się do ogólnopolskiej akcji – „Zerwijmy łańcuchy - Uwolnij przyjaciela” czy ,,Nie kupuj, adoptuj”. Na właścicieli psów czekać będą warsztaty i bezpłatne porady zoopsychologa. Przychodząc na Mikołajki w Mikołajkach przynieście coś smacznego i pożywnego dla psów i wolno żyjących kotów z terenu Gminy Mikołajki. 

A na koniec prawdziwa gratka: Selfie360, zwane także Slow Motion 360, Twister 360, Bullet Time lub po prostu Fotobudka 360. To następca klasycznej fotobudki i nowość, która w Mikołajkach będzie w iście świątecznym klimacie. 

Tradycyjnie Mikołajkom w Mikołajkach towarzyszyć będzie VIII Półmaraton Mikołajkowy w Mikołajkach i XVI Mikołajkowe Biegi Uliczne. Start i meta przy Hali Sportowej przy ul. Jana Pawła II.
Do sportowych wydarzeń dołączy I Mikołajkowy Bieg Na 6 Łap. Na uczestników z psami czeka piękna leśna trasa nad Jezioro Łuknajno – rezerwat łabędzia niemego. Tutaj wszyscy wygrywają. Zapisy tylko do 30 listopada na portalu elektroniczne zapisy. 

Zapowiadają się emocje i wiele radości w świątecznym klimacie! 

Na Mikołajki w Mikołajkach zaprasza Urząd Miasta i Gminy Mikołajki oraz Centrum Kultury ,,Kłobuk”. 
 

Szczegółowy Program: 
 
10:30
Start biegów dla dzieci
Bieg na 6 łap (5 km), zapisy na: elektronicznezapisy.pl
 
11:45 
VIII Półmaraton Mikołajkowy w Mikołajkach i XVI Mikołajkowe Biegi Uliczne.

 
11:00, 12:30 – spotkania autorskie
14:00 – podpisywanie książek
Spotkanie autorskie z Panem Andrzejem Grabowskim – autorem książek: Instrukcja obsługi pieska Jacósia – gorąco polecaną przez zoopsychologów, Biuro dzieci znalezionych, Mumciuś, Kulfon, co z ciebie wyrośnie?! Przeboje, Zajac Poziomka, Pirat Jędruś, godz. 11:00 – 14:00 (dwa spotkania: 11:00 i 12:30), po 14:00 autor będzie podpisywał książki

Będzie możliwość zakupu książek autora, z dedykacją i autografem, na świąteczny prezent - i nie tylko.

11:00 – 15:00
•    Animacje, fotobudka 3D
•    Zagroda pełna niespodzianek
•    Kiermasz świąteczny: przepiękne ozdoby bożonarodzeniowe i pierniczki, jakich nigdzie nie kupicie oraz propozycje na świąteczne upominki
•    Akcja promująca adopcje zwierzaków – ,,Nie kupuj, adoptuj” oraz „Zerwijmy łańcuchy - Uwolnij przyjaciela”
•    Warsztaty dla właścicieli psów, porady zoopsychologa – bezpłatne
•    Wiele smakowitości („konkretnie” i na słodko) dla uczestników imprezy (do wyczerpania zasobów) 
11:30 - Spektakl Teatru Delikates pt.: Przygody Wieśka i Cześka. Jak Wiesiek i Czesiek pokonali wstyd. 
12:30  - Występy dzieci i młodzieży na „otwartej scenie świątecznej” 
14:00 -  Spotkanie z Mikołajem – dla małych i większych.


Natalia Wrzosek
Urząd Miasta w Mikołajkach 

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 2
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Ruciane Park