ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Milko Mazury MTB. Zmiana terminu zawodów

Milko Mazury MTB. Zmiana terminu zawodów

Ze względów na panującą sytuację epidemiologiczną organizator zmienił termin imprezy na dzień 12 września 2020 r.

Ta jedna z najlepiej ocenianych tras przejdzie spore zmiany, gdyż wyścig będzie edycją Pucharu Polski w maratonie MTB.

Mikołajki zwane mazurską Wenecją położone są nad jeziorami: Tałty i Mikołajskim na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. To jedno z najsłynniejszych żeglarskich miast w Polsce. W sezonie tętni tu życie, a turyści dzielą się na wodnych i lądowych, czerpiąc przyjemność z różnorodnych atrakcji. 

Turbowrażeń – wiatru i adrenaliny – dostarcza flagowa impreza Mikołajek, czyli coroczny Rajd Polski, drugi po słynnym Rajdzie Monte Carlo, najstarszy rajd samochodowy na świecie.

Latem nie brakuje tu także około żeglarskich imprez jak na przykład: organizowany od ponad czterdziestu lat Festiwal Szantowy w Mikołajkach czy Mazurski Festiwal Rybny ,,Rybkę na zdrowie”, podczas którego serwuje się ponad tonę ryb przyrządzanych według rozmaitych receptur.

Widząc rosnące zainteresowanie kolarstwem górskim w Polsce Stowarzyszenie Luz Grupa stworzyło projekt łączący aktywne spędzanie wolnego czasu i rywalizację sportową. Uczestnikami Milko Mazury MTB są zarówno amatorzy kolarstwa górskiego, jak i profesjonalne, zawodowe grupy kolarskie. Tłem dla tych wydarzeń są malownicze zakątki Mazur. 

Milko Mazury MTB to najszybciej rozwijający się cykl wyścigów kolarstwa górskiego w Polsce. Projekt, który upowszechniania dyscyplinę wśród dzieci i młodzieży. Do tej pory udział w nim wzięło blisko 13 000 zawodników i zawodniczek z całej Polski, a zmagania na trasach obserwowało około 100 000 kibiców. 

W sezonie 2020 w ramach cyklu Milko Mazury MTB odbędzie się aż 12 emocjonujących wyścigów w najatrakcyjniejszych mazurskich miejscowościach.

Centra turystycznych miast staną się areną zmagań setek kolarzy z Polski i z zagranicy. Startują tu zarówno zawodowi kolarze, zaawansowani amatorzy, początkujący, dzieci i młodzież.

Wyścigi towarzyszące: Strider Cup Mazury MTB i Nickelodeon Race - Liga Szkółek Kolarskich to oferta skierowana do dzieci i młodzieży. Wyścigi dziecięcą są bezpłatne. Organizatorzy posiadają rowerki, kaski i akcesoria, które udostępniamy najmłodszym uczestnikom.

Twierdza Boyen w Giżycku, Centrum Mikołajek w środku sezonu, tereny rekreacyjne w Lidzbarku, Plaża Miejska w Rynie, Rynek Główny w Pasymiu, Amfiteatr nad jeziorem Czos w Mrągowie to tylko jedne z wielu lokalizacji, które znajdują się na trasie Mazury MTB 2020.

Więcej informacji o imprezie: https://www.facebook.com/MazuryMTB/

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Rumszewicz
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka