Milko Mazury MTB. Zmiana terminu zawodów

Milko Mazury MTB. Zmiana terminu zawodów

Najbliższy termin

12.09 Sobota 08:00

Ze względów na panującą sytuację epidemiologiczną organizator zmienił termin imprezy na dzień 12 września 2020 r.

Ta jedna z najlepiej ocenianych tras przejdzie spore zmiany, gdyż wyścig będzie edycją Pucharu Polski w maratonie MTB.

Mikołajki zwane mazurską Wenecją położone są nad jeziorami: Tałty i Mikołajskim na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. To jedno z najsłynniejszych żeglarskich miast w Polsce. W sezonie tętni tu życie, a turyści dzielą się na wodnych i lądowych, czerpiąc przyjemność z różnorodnych atrakcji. 

Turbowrażeń – wiatru i adrenaliny – dostarcza flagowa impreza Mikołajek, czyli coroczny Rajd Polski, drugi po słynnym Rajdzie Monte Carlo, najstarszy rajd samochodowy na świecie.

Latem nie brakuje tu także około żeglarskich imprez jak na przykład: organizowany od ponad czterdziestu lat Festiwal Szantowy w Mikołajkach czy Mazurski Festiwal Rybny ,,Rybkę na zdrowie”, podczas którego serwuje się ponad tonę ryb przyrządzanych według rozmaitych receptur.

Widząc rosnące zainteresowanie kolarstwem górskim w Polsce Stowarzyszenie Luz Grupa stworzyło projekt łączący aktywne spędzanie wolnego czasu i rywalizację sportową. Uczestnikami Milko Mazury MTB są zarówno amatorzy kolarstwa górskiego, jak i profesjonalne, zawodowe grupy kolarskie. Tłem dla tych wydarzeń są malownicze zakątki Mazur. 

Milko Mazury MTB to najszybciej rozwijający się cykl wyścigów kolarstwa górskiego w Polsce. Projekt, który upowszechniania dyscyplinę wśród dzieci i młodzieży. Do tej pory udział w nim wzięło blisko 13 000 zawodników i zawodniczek z całej Polski, a zmagania na trasach obserwowało około 100 000 kibiców. 

W sezonie 2020 w ramach cyklu Milko Mazury MTB odbędzie się aż 12 emocjonujących wyścigów w najatrakcyjniejszych mazurskich miejscowościach.

Centra turystycznych miast staną się areną zmagań setek kolarzy z Polski i z zagranicy. Startują tu zarówno zawodowi kolarze, zaawansowani amatorzy, początkujący, dzieci i młodzież.

Wyścigi towarzyszące: Strider Cup Mazury MTB i Nickelodeon Race - Liga Szkółek Kolarskich to oferta skierowana do dzieci i młodzieży. Wyścigi dziecięcą są bezpłatne. Organizatorzy posiadają rowerki, kaski i akcesoria, które udostępniamy najmłodszym uczestnikom.

Twierdza Boyen w Giżycku, Centrum Mikołajek w środku sezonu, tereny rekreacyjne w Lidzbarku, Plaża Miejska w Rynie, Rynek Główny w Pasymiu, Amfiteatr nad jeziorem Czos w Mrągowie to tylko jedne z wielu lokalizacji, które znajdują się na trasie Mazury MTB 2020.

Więcej informacji o imprezie: https://www.facebook.com/MazuryMTB/


Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - ZHP Węgorzewo