ReklamaA1 - Przystań Nautica

Miłośnicy zabytkowych samochodów pojawią się na Mazurach

Miłośnicy zabytkowych samochodów pojawią się na Mazurach
 fot. Olsztyński Klub Motorowy.

Przed nami IX Zlot Samochodów Zabytkowych na Warmii i Mazurach - „Przez Mazury Garbate do Muzeum Motoryzacji w Białej Oleckiej”. Rajd klasyków po Mazurach organizuje Olsztyński Klub Motorowy im. Mariana Bublewicza i odbędzie się w dniach 13.06 - 16.06.2024 r.

- Zapraszamy na nasz kolejny, czerwcowy zlot. Bazą Zlotu będzie hotel Park Ublik – dawny pałac adaptowany na cele turystyczne, położony w niezwykle malowniczej okolicy na wysokim brzegu jeziora Ublik Wielki, w sąsiedztwie kilku innych jezior – informują organizatorzy rajdu.

Zlot rozpocznie się w czwartek, 13 czerwca po południu. Następnego dnia, w piątek 14 czerwca uczestnicy odwiedzą inne okoliczne pałace i dwory, przygotują się do sobotniego konkursu elegancji w muzeum w Białej Oleckiej i rozwiążą test z zakresu historii motoryzacji, tradycyjnie nagradzany. Zostanie jeszcze czas na rozmowy, spacery czy przejażdżkę rowerami lub kajakami.

Sobota, 15 czerwca zapowiada się niezwykle interesująco. Dużą część dnia uczestnicy spędzą w muzeum motoryzacji w Białej Oleckiej.

- Spotkamy się z założycielem i pomysłodawcą panem Wojciechem Kotem, przeprowadzimy konkurs elegancji z atrakcyjnymi nagrodami, zwiedzimy muzeum, pałac i dobrze zachowany folwark. Po powrocie do Ublika czekać na nas będzie kolacja i ognisko, tak jak dzień wcześniej – informują organizatorzy.

W niedzielę, 16 czerwca po śniadaniu, wyruszą w kierunku Mikołajek do rezerwatu ptactwa wodnego w Łuknajnach nad Śniardwami. W Stacji Polskiej Akademii Nauk uczestnicy zlotu dowiedzą się wielu  ciekawych rzeczy na temat przyrody okolic Wielkich Jezior.

Wydarzenia i imprezy - Rajd Koguta ponownie dotrze na Mazury. Meta będzie w Mrągowie (mazury24.eu)

ReklamaC1 - Mugga

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

 • 9
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina