ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Muzeum wydaje komiks o historii Pisza. Planowana jest specjalna promocja

Muzeum wydaje komiks o historii Pisza. Planowana jest specjalna promocja
 fot. mazury24.eu

Muzeum Ziemi Piskiej finalizuje najnowszy projekt wydawniczy. 4 sierpnia w ręce czytelników oddany zostanie komiks „Johannisburg, Jańsbork, Pisz. Miasto trojga imion”, a wydarzeniu towarzyszyło będzie spotkanie ze współautorami dr Anetą Karwowską i Waldemarem Gruszczyńskim.

W takiej formie Muzeum Ziemi Piskiej o historii miasta jeszcze nie opowiadało. Na początku sierpnia zaprezentowany zostanie komiks pt. „Johannisburg, Jańsbork, Pisz. Miasto trojga imion”, jako pierwszy zeszyt nowej serii wydawniczej piskiego muzeum.

Ciekawe dialogi i barwne ilustracje opowiedzą odbiorcom o najważniejszych wydarzenia w historii miasta. Zapowiedzią komiksu jest wystawa plenerowa, którą od 7 lipca można oglądać na placu przed Muzeum Ziemi Piskiej, ciesząca się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta i turystów.

Muzeum wydaje komiks o historii Pisza. Planowana jest specjalna promocja

Dr Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej, przygotowała skrypt o historii Pisza i zaprosiła do współpracy Waldemara Gruszczyńskiego oraz Roberta Jurgę. Pierwszy opracował scenariusz komiksu, wybierając poszczególne wątki i tworząc z nich spójną całość. Zadaniem drugiego było zilustrowanie scen. Do stworzenia rysunków wykorzystano m.in. dokumenty czy fotografie z archiwalnych zasobów Muzeum Ziemi Piskiej.

O kulisach powstania komiksu autorzy będą opowiadać podczas spotkania promującego publikację. Wydarzenie zaplanowano 4 sierpnia o godz. 18.00 w Auli Jerzego Tadeusza Krzywoszewskiego. Spotkanie z udziałem dr Anety Karwowskiej i Waldemara Gruszczyńskiego zatytułowano „Pisz w komiksie! Poważnie?”

Podczas promocji komiksu obowiązywała będzie specjalna cena – 35 zł. Normalny koszt zakupu komiksu w kasie Muzeum Ziemi Piskiej będzie wynosił 40 zł. Tradycyjnie książka będzie dostępna w formie wysyłkowej, a zamówienie należy złożyć na adres mzppisz@wp.pl. W sprzedaży dostępna będzie także limitowana seria kubków z ilustracjami nawiązującymi do komiksu w cenie 40 zł.

Komiks to kolejny element największego projektu realizowanego przez Muzeum Ziemi Piskiej w ostatnich latach, związanego z opracowaniem i wydaniem monografii Pisza. Dwutomowa pozycja „Pisz. Historia miasta”, dostępna w kasie Muzeum Ziemi Piskiej, najpierw posłużyła do opracowania filmu dokumentalnego o historii Pisza, a teraz zainspirowała współautorów komiksu.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaB2 - HeydayBoats Moto-X
ReklamaA2 - Nowy Harsz