ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Muzycznie i edukacyjnie na Mazurach. "Nie kiepuj do wody" w Sztynorcie

Wydarzenia i imprezykoncerty szantowePozostałe19 września 2022, 13:25Komentarzy: 1
Muzycznie i edukacyjnie na Mazurach. "Nie kiepuj do wody" w Sztynorcie
 fot. nadesłane

"Nie Kiepuj Do Wody" music festival już po raz piąty w Sztynorcie! Organizator zapraszają ponownie w gościnne progi (i keje) portu Nowy Sztynort gdzie 30 września 2022 odbędzie się to niecodzienne wydarzenie. Gwiazdy muzyczne to: Recycling Band oraz Kuba Kęsy!

Celem wydarzenia "Nie kiepuj do wody!" jest zwrócenie uwagi na ochronę ekosystemów wodnych, zwłaszcza wśród osób spędzających czas na i nad zbiornikami wodnymi.

Co roku tysiące turystów spędza urlop na terenie Wielkich Jezior Mazurskich nie zastanawiając się nawet jak ich pobyt wpływa na unikatową przyrodę tego obszaru.

Prozaiczne "kiepy" symbolizują to, co pozostawiają po sobie osoby korzystające z uroków regionu. Przyzwyczajeni do wygodnego życia w miastach niejednokrotnie zapominamy o odpadach, które wytwarzamy.

Poprzez organizację wydarzenia kulturalnego jakim jest festiwal muzyczny chcemy budować świadomość ekologiczną wśród turystów jak i mieszkańców, zwracając uwagę na to jak małe zmiany w codziennych przyzwyczajeniach mogą mieć ogromny wpływ na nasze środowisko.

Muzycznie i edukacyjnie na Mazurach.

Na scenie wystąpią Recycling Band oraz Kuba Kęsy.

Recycling Band to jedyny na świece zespół, który łączy brzmienia elektroniczne i tzw. śmieciowe, korzystając z własnoręcznie wykonanych instrumentów. Jako produkty twórcze wykorzystuje niepotrzebne butle po wodzie mineralnej, puszki, wiadra, zbędne deski, elementy starych mebli, rowerów i wiele innych.

- Naszym celem jest nie tylko muzyka, ale również budowanie własnych instrumentów z niepotrzebnych nikomu przedmiotów i ochrona środowiska - informuje grupa muzyczna.


Przed koncertami zapraszamy na warsztaty ekologiczne przygotowane przez Żeglarstwo jest eko. To inicjatywa grupy młodych żeglarzy i miłośników Mazur, którzy chcą dostarczyć rzetelnej wiedzy na temat tego jak się cieszyć żeglarstwem dbając o środowisko Mazur.

"Nie Kiepuj Do Wody"
Nowy Sztynort
30 września 2022
Godz. 20:00

Informacja organizatora.

ReklamaC1 - Ferie Zimowe AZS

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Sasanka

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Sunport, keje czarterowe