ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Nadchodzi Milko Mazury MTB 2022

Nadchodzi Milko Mazury MTB 2022
 fot. Organizator.

10 miast i dwa województwa, najlepsze historie pisze samo życie. Przed nami 7 sezon mazurskich wyścigów i 5 pod szyldem Milko Mazury MTB.

Nowy sezon to także nowe lokalizacje. Oprócz dobrze znanych etapów, odkryjemy nowe miejscowości.

Wyścig Pięciu Jezior w Iławie rozpocznie mazurskie ściganie. Malownicza trasa i mnóstwo przewyższeń to najważniejsze argumenty by rozpocząć sezon w Iławie.

Kwidzyn to nowość w cyklu. Pierwszy raz wychodzimy poza granice Warmii i Mazur, by w otoczeniu kwidzyńskiego zamku ścigać się na ciężkiej i interwałowej trasie. Główną atrakcją etapu będzie otwarcie Areny XC, czyli ścieżek rowerowych typu singletrack zlokalizowanych w samym centrum Kwidzyna.

Wyścig nad Dajną w Pieckach to szybki i dynamiczny wyścig z trasą poprowadzoną po południowych rubieżach Puszczy Piskiej.

Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa... "wielkie" kolarstwo znów zawita na Mazury. W krainie Sielawowego Króla zmierzymy się ze stromymi zboczami jezior Mikołajskie i Bełdany. Mikołajki to świetny mazurski kurort. Warto tu być.

Nadchodzi Milko Mazury MTB 2022

Cztery Wieże nad Kalwą w Pasymiu to kolejny "must be" na naszej liście. Malownicze miasteczko sieci Cittaslow gwarantuje niezapomniane emocje. Bliskość natury i wyjątkowy klimat powoduje, że można zakochać się w tym miejscu. 

W Giżycku po raz kolejny stoczymy Bitwę o Twierdzę Boyen. Kultowa już trasa poprowadzona po stromych wzgórzach Brunona to obowiązkowa pozycja dla fanów "pure MTB". Niesamowite single i bliskość Twierdzy Boyen tworzą niepowtarzalny klimat wyścigu.

Wyścig o Jelenie Rogi w Rynie pokazał już swoje dwa oblicza. Trasa w zależności od warunków pogodowych potrafi zmienić się z lekkiej, łatwej i przyjemnej w prawdziwe wyzwanie. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się w sierpniu.

- Lokalizacja etapu nr 9 nadal pozostaje tajemnicą. Zdradzimy Wam ją najszybciej jak to będzie możliwe. Na Wielki Finał sezonu zapraszamy do Gminy Ostróda. Gospodarzem wyścigu będzie Hotel Anders w Starych Jabłonkach. Podczas finałowego wyścigu zmierzymy się z wymagającą trasą, która zaskoczy świetnymi singletrack'ami i dużymi przewyższeniami – informują organizatorzy.

Milko Mazury MTB to największe tego typu zawody w północnej Polsce. Są odpowiednią propozycją zarówno dla doświadczonych kolarzy, jak i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rywalizacją sportową na dwóch kółkach.

Oprócz czterech dystansów podczas każdej odsłony cyklu na uczestników czekały malownicze tereny Mazur oraz masa emocji.

ReklamaC1 - Ferie Zimowe AZS

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Lamdo

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Ruciane Park