ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Niesamowici kolędnicy pojawią się na ulicach Rynu

Niesamowici kolędnicy pojawią się na ulicach Rynu
 fot. Organizator.

Miasto Ryn przygotowało wspaniałą niespodziankę w programie tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Tym razem na Mazury zawitają kolędnicy z różnych stron świata czyli A3 Teatr z projektem „Wędrowcy – Kolędnicy”.  

To międzynarodowa ekipa z ekumenicznym przesłaniem, bez podziału na religie i wyznanie. Ich projekt to ukłon w stronę tradycji świątecznych spotkań. W programie usłyszymy kolędy polskie, ukraińskie, francuskie, hiszpańskie, niemieckie i inne. Bardzo kolorowy i rozśpiewany skład, który zadziwi Państwa swoimi kostiumami. 

- Kto był u nas na Festiwalu 5 Zmysłów miał okazję widzieć aktorów w akcji, kiedy po naszych ulicach chodziły duże oczy, nos, uszy. Tym razem artyści zawitają do nas z kolędą. W czasie jarmarku nie zabraknie również stoisk, świątecznej muzyki, będzie ramka do robienia zdjęć oraz zagramy w stare gry podwórkowe – informuje samorząd Rynu na Mazurach.

Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się o godz. 10:00, 16.12.2023 r. na Targowisku Miejskim. Program „Wędrowcy – Kolędnicy” rozpocznie się o godz. 11.00.

A3Teatr wskrzesza tradycję kolędowania, nadając jej magiczny akcent poprzez dwanaście postaci wyjętych z bajek.

Wykonawcy przebrani są za Anioły, Śmierć, Diabła i Bociana, Babuszkę i Dziada, Wilka i Niedźwiedzia, Kozę i Żyda. Ożywiają ten mariaż sztuki współczesnej i lokalnej tradycji. W tym roku zespół kolędujący będzie liczył około 30 śpiewających wolontariuszy i muzyków różnych narodowości.

Projekt ten jest efektem współpracy Hajnówki Centralnej Stacja Kultury, Teatru A3 i Europejskiego Korpusu Solidarności. Dzięki tej współpracy wolontariusze pochodzący z różnych krajów dodają swoje własne akcenty do projektu. Wykonywane obecnie piosenki są śpiewane nie tylko w języku polskim, ukraińskim czy białoruskim, ale także w wielu innych językach. Wraz z przybyciem nowych wolontariuszy każdego roku, tradycyjne pieśni z całego świata dodawane są do repertuaru. Wzbogaca to doświadczenie publiczności i budzi jej ciekawość. Projekt ma na celu rozszerzenie tej więzi poprzez rozwój na większą skalę, poza granicami Polski.

Kostiumy są integralną częścią przedstawienia, pomagają podkreślić mistyczną atmosferę kolęd. Zostały zaprojektowane i wykonane przez Elenę Stupę i zespół wolontariuszy. Użyto w tym celu lokalnego rękodzieła i ponownie wykorzystanych materiałów, takich jak futra, kurtki zimowe lub stare pościele. Tkaniny użyte do stworzenia ubrań i butów zostały zakupione lub podarowane przez mieszkańców Podlasia. Większość z tych podarowanych przedmiotów otrzymała drugie życie, udowadniając swoją wartość wbrew wszelkim przeciwnościom. Ta kolorowa mozaika kostiumów tworzy idealną scenografię do tego spektaklu.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew