ReklamaA1 - AZS Wilkasy

Niezwykła, fascynująca wystawa fotografii w Wojnowie

Niezwykła, fascynująca wystawa fotografii w Wojnowie
 fot. mazury24.eu

Wojnowski Festiwal Fotografii to impreza plenerowa organizowana w mazurskiej miejscowości Wojnowo. Do tej pory na płotach w tej urokliwej miejscowości zawisło ponad 2000 zdjęć polskich fotografów.

Organizatorzy zapraszają na otwarcie 6 edycji tej niezwykłej galerii na Mazurach, która odbędzie się 4 czerwca o godzinie 16.00. Ponad 500 fotografii w formacie 100x70 na odcinku 2,5 km w Wojnowie – to trzeba zobaczyć.

Niezwykła, fascynująca wystawa fotografii w Wojnowie

Wojnowski Festiwal Fotografii pojawił się pierwszy raz w 2017 roku. Swym pomysłem nawiązuje do francuskiego Festival Photo La Gacilly. Ideą Wojnowskiego Festiwalu Fotografii jest prezentacja dorobku polskich fotoreporterów i fotografów szerokiej publiczności przez udostępnienie ich w dużym formacie w ogólnodostępnej ulicznej galerii. Prace można obejrzeć nawet nie wysiadając z auta. Wystarczy zwolnić przejeżdżając przez Wojnowo. Do tej pory na płotach zaprezentowane zostało prawie 1000 zdjęć.

Swoje ekspozycje prezentowali tu min: Chris Niedenthal laureat nagrody WPP, Czarek Sokołowski jedyny polski laureat prestiżowej Nagrody Pulitzera, Jerzy Kośnik, Anna Musiałówna, Zbigniew i Maciej Kosycarzowie i wielu innych utalentowanych i nagradzanych artystów. Zakres tematyczny prezentowanych prac jest dość szeroki znajdziemy tu klasyczne reportaże z całego świata, zdjęcia sportowe, portrety, zdjęcia podwodne czy pejzaże z ponad 50 lat pracy polskich fotografów.

Stałymi elementami WFF są: galeria prac polskich leśników, wystawy pokonkursowe: im. Erazma Ciołka na fotografię społecznie zaangażowaną i im. Eugeniusza Lokajskiego na fotografię o tematyce sportowej oraz retrospekcja Polski lat PRL.

ReklamaC1 - PGE

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Tło Dla Mew - domki

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Kursy Bocianie Gniazdo