ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Noc Muzeów w Piszu. Zwiedzanie i koncerty

Noc Muzeów w Piszu. Zwiedzanie i koncerty
 fot. mazury24.eu

Piska Noc Muzeów odbędzie się w piątek 20 maja, a Muzeum Ziemi Piskiej przygotowało z tej okazji wernisaż wystawy czasowej i plenerowy koncert zespołu Sploty.  Początek wydarzenia o godz. 20 w auli Jerzego Tadeusza Krzywoszewskiego.

Podczas piskiej Nocy Muzeum odbędzie się wernisaż bardzo ważnej wystawy dotyczącej historii regionu. Muzeum Ziemi Piskiej wspólnie z historykiem dr. Robertem Klimkiem zaprezentuje ekspozycję pt. "Wizerunek Prus w najstarszych nowożytnych mapach od XVI w. do końca XVIII w.”.

- Olsztyński historyk od dawna bada archiwalne zbiory kartograficzne, odkrywając ciekawe materiały dotyczące naszego regionu - mówi dr Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. - Na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad 30 map, a nasz gość podczas otwarcia opowie o swoich badaniach. Będzie to premierowa odsłona wystawy w regionie. W naszym muzeum będzie eksponowana przez kilka tygodni.

Otwarcie wystawy odbędzie się w Auli Jerzego Tadeusza Krzywoszewskiego, czyli dawnej sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego. Początek spotkania o godz. 20.

Noc Muzeów w Piszu. Zwiedzanie i koncerty

Następnie zebrani przeniosą się na plac przed Muzeum. Drugim punktem Nocy Muzeów będzie koncert pt. „Ja myślała, że to słońce wschodzi”.

- Muzealne spotkania z muzycznym akcentem cieszą się dużym zainteresowaniem – dodaje dr Aneta Karwowska. – Na scenie zaprezentuje się wyjątkowe trio. Uczestnicy muzealnych wydarzeń mieli już okazje wysłuchać Anny Brody oraz Małgorzaty Makowskiej, które gościły w poprzednich latach ze swoimi autorskimi projektami muzycznymi. W kolejnym połączyły siły i zaprosiły do współpracy Mary Rumi, kolejną wokalistkę i multiinstrumentalistkę, a ich zespół Sploty to wybuchowa mieszanka fascynacji folkiem, dawnych instrumentów i ludowych pieśni oraz żywiołu nowoczesnych  aranżacji, przy wykorzystaniu cymbałów, harmonii pedałowej czy barabanu.

Na koncert warto zabrać ze sobą koc lub nawet coś do siedzenia, gdyby okazało się, że przygotowanych miejsc do spoczęcia brakuje lub majowy zachód słońca powieje takim chłodem, że warto będzie zarzucić coś na plecy.

Jeśli warunki atmosferyczne nie pozwolą na plenerowe muzykowanie, to zespół Sploty zagra w jednej z muzealnych sal przy ograniczonej liczbie widzów. Wstęp na wydarzenia z okazji Nocy Muzeów jest wolny.

Na podstawie informacji UM Pisz

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Ruda

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - HeydayBoats
ReklamaA2 - system czarterów