ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Noc Sów w Pieckach na Mazurach

Noc Sów w Pieckach na Mazurach
 fot. Jestem na pTAK!/facebook

Są tajemnicze i budzą nasze zaciekawienie. Ptaki te, aktywne w nocy, dzień przesypiają. Wiążą się z nimi rozmaite legendy i przesądy. Teraz jednak będziemy mogli je poznać bliżej. Na Mazurach, w Pieckach odbędzie się impreza pod nazwą Noc Sów.

Już w najbliższą sobotę (4.02.2023 r.) o godzinie 17:00 w Gminny Ośrodek Kultury "Pegaz" w Pieckach odbędzie się XII edycja Nocy Sów.  

Na wydarzenie można się zapisać poprzez wiadomość na e-mail: edukacja@mazurskipark.pl lub pod numerem telefonu 572 864 154.

Noc Sów w Pieckach na Mazurach

Noc Sów to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom. W tym roku odbywa się ona już 04-05.02.2023.  Dlaczego właśnie w lutym? Ponieważ puszczyki (i puchacze) rozpoczynają właśnie w lutym swój okres godowy – i pohukują tak, że włos jeży się na głowie.

Pomysłodawcami i organizatorami Nocy Sów jest stowarzyszenie Jestem na pTAK! W wydarzenie włączają się też inne organizacje i instytucje, a także przyrodnicy i obserwatorzy przyrody z różnych części kraju. Dotychczas zorganizowaliśmy już dziesięć edycji Nocy Sów. Pierwsza odbyła się w 2012 roku. Wydarzenie na stałe zagościło nie tylko w naszym kalendarzu, a także wszystkich miłośników sów w Polsce.

- Dzięki współpracy z wolontariuszami ornitologami, edukatorami i pasjonatami ptaków wspólnie odkrywamy świat Sów, opowiadamy o poszczególnych gatunkach i ich biologii, poznajemy metody badań i ochrony Sów oraz dowiadujemy się, jak dużą rolę pełniły w naszej kulturze i legendach. Co więcej, wychodzimy w teren, gdzie nasłuchujemy, obserwujemy i poznajemy sowy – informują organizatorzy wydarzenia.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Sun Bila

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Luani Consulting
ReklamaA2 - Sunport, keje czarterowe