ReklamaA1 - Stranda Wiosna

Nosorożec Rogatek i piknik rodzinny w Mikołajkach

Nosorożec Rogatek i piknik rodzinny w Mikołajkach
 fot. Organizator.

Już w sobotę 13 sierpnia o godz. 15.30 na terenie Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach pojawi się bohater Kampanii Kolejowe ABC II – sympatyczny nosorożec Rogatek. Wszystkich spragnionych dobrej zabawy Urząd Transportu Kolejowego zaprasza na trzeci wakacyjny piknik rodzinny.

Rogatek, razem ze swoimi przyjaciółmi, zapewni gościom mnóstwo atrakcji, w tym: warsztaty kreatywne, podniebne skoki na eurobangee oraz pokaz fire show. Nie zabraknie też spotkań ze wspaniałymi gośćmi specjalnymi. Udział w pikniku i wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Tym razem to teren przy Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach stanie się osiedlem SuperBezpiecznych. Uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić sześć specjalnie przygotowanych Stacji Mocy. Na każdej z nich czekać będą inne zadania z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych – na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i zdobędzie swoją SuperMoc.

Chętni będą mogli wziąć udział w wielkiej grze terenowej i zawalczyć o atrakcyjne nagrody. Dom Rogatka, czyli główna scena pikniku, będzie miejscem najważniejszych występów: Majki Jeżowskiej i DJ Miki.

Na pikniku pojawią się także goście specjalni: Sławomir Szmal, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata w piłce ręcznej, laureat 76. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej na 10 najlepszych sportowców Polski roku 2010 oraz aktor Mateusz Pawłowski, znany m.in. z roli Kacpra Boskiego w serialu „Rodzinka.pl”. Na zakończenie pikniku odbędzie się niesamowity pokaz fire show.

- Pikniki rodzinne w ramach Kampanii Kolejowe ABC II są doskonałą okazją do nauczenia dzieci zasad bezpieczeństwa na kolei poprzez świetną zabawę razem z Rogatkiem. Popularność naszych działań potwierdza, że aktywne spędzanie czasu wolnego i nauka idą ze sobą w parze. Dlatego serdecznie zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu w Mikołajkach – zachęca wszystkich Marcin Trela, Wiceprezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Piknik rodzinny Kampanii Kolejowe ABC II odbędzie się 13 sierpnia w godzinach 15.30-21.30 na terenie Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach (ul. Kolejowa 6).

Wstęp na wydarzenie i wszystkie atrakcje są bezpłatne.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - To tutaj

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Sasanka
ReklamaA2 - Sunport, keje czarterowe