ReklamaA1 - Sailing Machine

Nowa atrakcja w Zamku Reszel. „Magiczny Reszel – Festiwal Świateł”

Wydarzenia i imprezyfestiwaleBieżące5 października 2023, 10:56Komentarzy: 1
Nowa atrakcja w Zamku Reszel. „Magiczny Reszel – Festiwal Świateł”
 fot. mazury24.eu

Już 14 października 2023 r. w Zamku Reszel rozbłyśnie wystawa czasowa „Magiczny Reszel – Festiwal Świateł”. To wydarzenie, jak zapewniają organizatorzy będzie „mieniącą się blaskiem tysięcy świateł perłą w kulturalnym kalendarzu Warmii i Mazur”.

- Zapierające dech w piersiach pełne światła i magii iluminacje, instalacje przestrzenne oraz mappingi, obejrzeć będzie można w Zamku Reszel przez całą jesień i zimę, aż do 10 marca 2024. Mieszkańcy regionu i odwiedzający go turyści zobaczą widowisko na najwyższym światowym poziomie, do realizacji którego zaangażowaliśmy doświadczonych profesjonalistów – informują organizatorzy.

Kierownictwo projektu powierzono Grzegorzowi Mazurowi odpowiedzialnemu od 12 lat za największy w Polsce festiwal świateł „Królewskie Ogrody Światła” w Muzeum Pałacu w Wilanowie w Warszawie.

Nowa atrakcja w Zamku Reszel. „Magiczny Reszel – Festiwal Świateł”

Za realizację techniczną projektu odpowiada firma Multidekor S.A., największy operator iluminacji w Polsce, należący do pierwszej trójki operatorów europejskich. Zamek zostanie rozświetlony przez 40.000 ekologicznych świateł LED. Łączna moc potrzebna na zasilenie świetlnych dekoracji to niecałe 4 kW/h, czyli tyle, ile potrzeba do wypieku 2 makowców.

Gdyby rozwinąć węże świetlne użyte do udekorowania świątecznych iluminacji, powstałby niezwykły strumień światła wysoki na 600 metrów, który byłby widoczny z pobliskiego Kętrzyna i Mrągowa.

- Mieszkańcy Warmii i Mazur oraz turyści odwiedzający region, będą mogli zobaczyć świetlne atrakcje na najwyższym światowym poziomie w historycznym otoczeniu średniowiecznego Zamku Reszel. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu – dodają organizatorzy.

Zamek Reszel dostępny jest dla zwiedzających codziennie od godziny 9:00. Zwiedzającym udostępnione są lochy z wystawą narzędzi tortur, wieża widokowa, magiczna szklarnia, dziedziniec i teren wokół zamku.

Na terenie zamku znajduje się restauracja „Siedem kotów” oraz Caffe Bar. W Zamku dostępne są kameralne pokoje hotelowe i apartamenty.

Więcej informacji na stronie www.magicznyreszel.pl

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 3
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - system czarterów