ReklamaA1 - Odysseya Yachts

O Kanale Mazurskim. Spotkanie autorskie z Krzysztofem Stachowskim

O Kanale Mazurskim. Spotkanie autorskie z Krzysztofem Stachowskim
 fot. mazury24.eu

Już w ten piątek w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej Węgorzewo odbędzie się spotkanie autorskie z Krzysztofem Stachowskim. Podczas spotkania autor opowie nie tylko o kanale, ale również  o systemie Wielkich Jezior Mazurskich i roli Węgorzewa jaką w nim odgrywa. Krzysztof Stachowski zapewnia, że będą to ciekawostki o których nikt jeszcze nie słyszał.

"Kanał Mazurski. Monografia nieukończonej drogi wodnej" autorstwa Krzysztofa Stachowskiego.

To niezwykła pozycja zawierająca wiele unikatowych fotografii, map i planów. Krzysztof Stachowski - giżycczanin, który każdą wolną chwilę poświęcał odkrywaniu historii Kanału Mazurskiego. Gromadzona wiedza na przestrzeni wielu lat została obecnie przelana na papier i tak powstała książka.

Jak pisze autor we wstępie Kanał "okazuje się obiektem niezwykle wdzięcznym, zarówno w badaniach archiwalnych, jak i terenowych. Z jednej bowiem strony brakuje polskiej literatury, nie ma niemieckiego rysu monograficznego, z drugiej zaś mamy olbrzymie bogactwo infrastruktury inżynieryjno-technicznej, skumulowanej w obrębie kanału, co czyni z całości niepowtarzalne dzieło techniki".

O Kanale Mazurskim. Spotkanie autorskie z Krzysztofem Stachowskim

Krzysztof Stachowski, ur. 11.09.1977 roku w Giżycku. W 2001 ukończył studia na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. Od wielu lat interesuje się historią regionu Warmii i Mazur oraz Obwodu Kaliningradzkiego FR. Pracę zawodową rozpoczął w firmie geodezyjnej, a od 2008 roku jest związany z instytucją odpowiedzialną za gospodarkę wodną. Od tego czasu zaczął zgłębiać tematykę dróg wodnych na obszarze dawnych Prus Wschodnich. Jego pasją wkrótce stał się Kanał Mazurski, który po II wojnie światowej został przecięty granicą. Kanał Mazurski zlustrował pieszo po obu stronach granicy. Każdą wolną chwilę poświęcał odkrywaniu jego historii. Gromadzona wiedza na przestrzeni wielu lat została obecnie przelana na papier i tak powstała niniejsza książka.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka