ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Odkryją świat sów na Mazurach

Odkryją świat sów na Mazurach
 fot. Jestem na pTAK!/facebook

Mazurski Park Krajobrazowy organizuje po raz kolejny edycję Nocy Sów, której głównym koordynatorem jest Stowarzyszenie Jestem na pTAK!. Spotykanie odbędzie się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Kulturowej w Krutyni, w sobotę 24 lutego, o godzinie 17:00.

- Wspólnie poznamy te ciekawe ptaki, ich biologię, ekologię i znaczenie, spróbujemy przybliżyć Wam gatunki występujące w kraju. Następnie wraz z Gminny Ośrodek Kultury "Pegaz" w Pieckach będziemy malować ekotorby w sowie motywy. Po zmroku wyjdziemy na wycieczkę do lasu, w celu nasłuchiwania sów w naszej okolicy. Na koniec rozgrzejemy się przy płomieniach ogniska – informuje Mazurski Park Krajobrazowy.

Uczestnicy proszeni są o odpowiedni ubiór i obuwie stosowne do poruszania się po lesie, zabranie ze sobą latarki oraz własnego prowiantu na ognisko.

Noc Sów to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom. Dlaczego właśnie w lutym? Ponieważ puszczyki (i puchacze) rozpoczynają właśnie w lutym swój okres godowy – i pohukują tak, że włos jeży się na głowie.

Odkryją świat sów na Mazurach

Pomysłodawcami i organizatorami Nocy Sów jest stowarzyszenie Jestem na pTAK! W wydarzenie włączają się też inne organizacje i instytucje, a także przyrodnicy i obserwatorzy przyrody z różnych części kraju. Dotychczas zorganizowaliśmy już dziesięć edycji Nocy Sów. Pierwsza odbyła się w 2012 roku. Wydarzenie na stałe zagościło nie tylko w naszym kalendarzu, a także wszystkich miłośników sów w Polsce.

- Dzięki współpracy z wolontariuszami ornitologami, edukatorami i pasjonatami ptaków wspólnie odkrywamy świat Sów, opowiadamy o poszczególnych gatunkach i ich biologii, poznajemy metody badań i ochrony Sów oraz dowiadujemy się, jak dużą rolę pełniły w naszej kulturze i legendach. Co więcej, wychodzimy w teren, gdzie nasłuchujemy, obserwujemy i poznajemy sowy – informują organizatorzy wydarzenia.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz