ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Orlen Rajd Polski startuje w Mikołajkach. Wystąpią utrudnienia w ruchu

Orlen Rajd Polski startuje w Mikołajkach. Wystąpią utrudnienia w ruchu
 fot. UM Mikołajki

Poprzedni triumfatorzy, kierowcy fabrycznych zespołów WRC, mistrz Europy, mistrzowie Polski oraz cała europejska i krajowa czołówka – lista zgłoszeń do ORLEN 77. Rajdu Polski zwiastuje niezwykle zaciętą rywalizację na widowiskowych szutrowych oesach wokół Mikołajek.

Ze 102 załóg, aż 44 będzie dysponować samochodami Rally2 – najszybszymi i najbardziej zaawansowanymi rajdówkami, jakimi można się ścigać w mistrzostwach Europy i krajowym czempionacie. Inauguracyjna runda FIA ERC odbędzie się w dniach 18-20 czerwca.

Rajd Polski, który w tym roku obchodzi swoją setną rocznicę, niezmiennie cieszy się ogromną popularnością wśród rajdowych załóg i zespołów. Podobnie, jak w sezonie 2019, także i w tym roku start w Mikołajkach zadeklarowały łącznie 102 duety kierowca/pilot.

76 załóg z tego grona powalczy o punkty do klasyfikacji mistrzostw Europy, a 46 także w ramach ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Zawodnicy zmierzą się na 14 odcinkach specjalnych o łącznej długości ponad 202 km. Co ciekawe, nie wszystkie z prób sportowych to oesy szutrowe. Ważną nowością jest finał rajdu w Warszawie, na słynnej, wyłożonej kostką brukową ulicy Karowej.

- Przed nami wspaniałe wydarzenie, stulecie Rajdu Polski, które chcemy w specjalny sposób uczcić. Stąd koncepcja powrotu do korzeni, z metą w Warszawie, na błoniach PGE Stadionu Narodowego, czyli w miejscu ważnym dla całego środowiska sportowego w naszym kraju. A wcześniej – odcinek Rally Poland 100th anniversary, czyli transmitowane na żywo widowisko na Karowej – powiedział Michał Sikora, Prezes Polskiego Związku Motorowego podczas konferencji poprzedzającej ORLEN 77. Rajd Polski, która odbyła się dziś w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Rywalizacja w ORLEN 77. Rajdzie Polski rozpocznie się w piątek, 18 czerwca o 15:00 od odcinka kwalifikacyjnego Tałty. Dobry wynik na liczącej 3,26 km próbie ma duże znaczenie w Rajdzie Polski, ponieważ najszybsi zawodnicy zyskują przywilej wyboru optymalnej pozycji startowej do pierwszego etapu rajdu. W piątkowy wieczór załogi zmierzą się jeszcze na torze Mikołajki Arena, a w sobotę przeniosą się na klasyczne, szutrowe odcinki specjalne na wschód od Mikołajek.

Każda z prób (Świętajno – 18,2 km, Olecko – 17,16 km oraz Wieliczki – 28,7 km) będzie pokonywana dwukrotnie. Etap zakończy kolejne starcie na Mikołajki Arenie. Na niedzielny poranek zaplanowane są dwie pętle złożone z oesów Gmina Mrągowo (15,55 km) oraz Mikołajki Max (9,34 km), po których zawodnicy ruszą do stolicy. Po drodze do Warszawy pokonają jeszcze przedostatni odcinek w okolicach Przasnysza (17,9 km), a po przyjeździe do stolicy sprawdzą się na ulicy Karowej (1,96 km). Meta rajdu – od godziny 19:00 na błoniach PGE Stadionu Narodowego.

Utrudnienia w ruchu drogowym w rejonie Mikołajek.

18.06 (piątek)

W związku z organizacją odcinka kwalifikacyjnego TAŁTY nastąpi w godzinach od 9.30 do 19.55 zamknięcie następujących dróg gminnych I powiatowych: Mikołajki – Tałty, Kolonia Mikołajki (przystanek autobusowy) – Kolonia Tałty – Tałty (przystanek autobusowy), Tałty PGR – Kolonia Mikołajki, Lelek - Tałty.

(Dojazd do posesji będzie możliwy wyłącznie dla posiadaczy przepustek dostępnych w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Mikołajkach, w godzinach od 9.30 do 11.00).

W związku z organizacją odcinka OS – Mikołajki Arena (tor) nastąpi w godzinach od 16:00 do 21.00 zamknięcie następujących dróg gminnych: Prawdowo - Nowe Sady od strony drogi krajowej nr 16, Prawdowo - Stare Sady - Jora Wielka od strony drogi krajowej nr 16.

Mieszkańcy Nowych Sadów, Starych Sadów i Jory mogą dojechać drogami gminnymi przez: Lubiewo – Nowe Sady – Cimowo – Stare Sady lub przez Faszcze.

(Dojazd do posesji będzie możliwy wyłącznie dla posiadaczy przepustek dostępnych w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Mikołajkach).

W związku z organizacją uroczystości Startu ORLEN 77 Rajdu Polskina Placu Wolności w Mikołajkach wprowadzone zostaną w godzinach od 17.30 do 20.00 następujące ograniczenia: całkowity zakaz ruchu na ul. 3-go Maja, pl. Wolności, początku ul. Kajki, do skrzyżowania z ul. Orzyszową oraz ul. Kowalską. Ruch kierowany będzie przez funkcjonariuszy policji.

Od czwartku (17 czerwca) wieczorem na parkingach przy Placu Wolności oraz ul. Kowalskiej będą ustawiane bariery, w związku z tym nie będzie możliwości parkowania.

19.06. (sobota)

W związku z organizacją odcinka OS – Mikołajki Arena nastąpi w godzinach: od 16.00 do 21.00 zamknięcie następujących dróg gminnych: Prawdowo - Nowe Sady od strony drogi krajowej nr 16, Prawdowo - Stare Sady- Jora Wielka od strony drogi krajowej nr 16.

Mieszkańcy Nowych Sadów, Starych Sadów i Jory mogą dojechać drogami gminnymi przez: Lubiewo – Nowe Sady – Cimowo – Stare Sady lub przez Faszcze.

(Dojazd do posesji będzie możliwy wyłącznie dla posiadaczy przepustek dostępnych w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Mikołajkach).

20.06. (niedziela)

W związku z organizacją odcinka OS – Mikołajki MAX w godzinach od 4.50 do 12.20 zamknięcie następujących dróg: Prawdowo –Stare Sady, Prawdowo – Nowe Sady – Lubiewo, droga krajowa nr 16 – Lubiewo, Nowe Sady – Stare Sady (odcinek przez las).

W związku z organizacją odcinka OS – Mrągowo w godzinach od 5.35 do 13.05 zamknięcie następujących dróg: Baranowo (bloki) – Nadawki - Użranki.

(Dojazd do posesji będzie możliwy do godziny 6.30 wyłącznie dla posiadaczy przepustek dostępnych w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Mikołajkach. W godzinach od 5.35 do 13.05 nie będzie możliwy dojazd ani wyjazd z Nowych Sadów i Lubiewa. Dojazd do Starych Sadów i Jory Wielkiej będzie możliwy drogą powiatową Baranowo - Faszcze).

W tym roku przepustki umożliwiające przejazd samochodów drogami, na których organizowany jest Rajd Polski będą dotyczyły jedynie: mieszkańców następujących posesji w miejscowości Prawdowo: 47A- 47H, 3B-3H, 48, 49, 50,51, mieszkańców Lubiewa, Nowych Sadów, Starych Sadów, Jory Wielkiej i Tałt.

Przepustki do odebrania będą w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Mikołajki od poniedziałku 14 czerwca.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew