ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Ortolan – Zuza Wiśniewska. Koncert w Tle dla Mew

Ortolan – Zuza Wiśniewska. Koncert w Tle dla Mew

Co Ci się podoba w Polsce? Odpowiedź na to pytanie trudno zamknąć w jednym zdaniu. Zuza Wiśniewska postanowiła stworzyć płytę ORTOLAN! która rozważa ten temat na wiele sposobów.

Pod ptasią metaforą kryją się m.in. starzy poeci, młodzi alkoholicy, zagubione młode kobiety, samotni mężczyźni a nawet… kibole. To opowieść pełna buntowniczej energii i nostalgii, ale również promyków nadziei w lirycznej odsłonie.

ORTOLAN! to koncerto-spektakl na dwa loopery, gitarę elektryczną i ukulele. Wydarzenie składa się z niebanalnych tekstów, sporej dawki humoru i szeregu muzycznych inspiracji: punkrocka, eksperymentalnej, songwritingu i piosenki aktorskiej. Dzięki temu dźwiękowe spotkanie zaskoczy, rozśmieszy, wzruszy i nastroi do refleksji.

Artystce na scenie towarzyszy Mariusz Oziu Orzechowski - jedyny w swoim rodzaju wokalista z wyboru i gitarzysta z konieczności. Eksperymentator, który na scenie czaruje nie tylko głosem, ale też wyrażanym bez słów poczuciem humoru. Oziu i Zuza cudownie dopełniają się na scenie.

Zuza Wiśniewska to pochodząca z Torunia songwriterka. Punktem wyjścia w jej twórczości zawsze jest tekst piosenki, a dopiero później jej muzyczne dopełnienie. Autorka wielokrotnie nagradzana za twórczość autorską m.in. przez Jacka Cygana, Katarzynę Gronie czy Wojciecha Byrskiego. Laureatka głównej   konkursu „Pióro Poetów im. Andrzeja Sobczaka” wręczonej przez Marka Dudkiewicza!

Laureatka ponad 40. nagród krajowych i międzynarodowych festiwali piosenki, w tym I nagrody 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki, 46. Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” i 41. Spotkań Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK.

Koncertowała w wielu miastach polski m.in. w Krakowie, Toruniu, Bydgoszczy, Wrocławiu, Łodzi, Warszawie, Olsztynie. Grała na takich festiwalach jak Powidz Jam Festiwal, Śląskie Miraże czy Jarmark Książki.

Jej debiutancka płyta „Lusterka” zdobyła tytuł płyty roku 2020 UWM FM oraz nominację do tytułu Płyta i Artysta Roku Radia GRA Toruń. Została też ciepło przyjęta przez słuchaczy i dziennikarzy.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Odysseya Yachts