ReklamaA1 - Stranda October

Otwarcie Mazurskiej Pętli Rowerowej w Giżycku

BieżąceInwestycje2 czerwca 2023, 6:05Komentarzy: 3
Otwarcie Mazurskiej Pętli Rowerowej w Giżycku
 fot. UM Giżycko.

Uroczyste otwarcie Mazurskiej Pętli Rowerowej odbędzie się 2 czerwca w Giżycku na Wzgórzu św. Brunona, gdzie nastąpi oficjalna inauguracja 300 km trasy, która rowerowo łączy poszczególne miejscowości na Szlaku Wielkich Jezior i przebiega przez Giżycko, Węgorzewo, Mikołajki, Mrągowo, Ryn, Orzysz, Miłki, Pozezdrze, Pisz i Ruciane-Nida.

W wydarzeniu udział weźmie Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Członek Zarządu Województwa Jolanta Piotrowska, Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Waldemar Królikowski, Prezes Stowarzyszenia Wielkie Jeziora Mazurskie Piotr Jakubowski, Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, partnerzy projektu, w tym przedstawiciele nadleśnictw i samorządowcy z Krainy Wielkich Jezior Mazurskich oraz stowarzyszenia i środowiska rowerowe.

Otwarcie Mazurskiej Pętli Rowerowej w Giżycku

Data wydarzenia jest niezwykle pomyślna, gdyż dzień później, 3 czerwca przypada Światowy Dzień Roweru. Pasjonaci jazdy na dwóch kółkach będą mogli świętować w pełni na nowej trasie. Z okazji święta samorząd województwa warmińsko-mazurskiego wraz ze Stowarzyszeniem Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 organizują w naszych okolicach, od 2 do 3 czerwca 2023 roku, II Forum Rowerowe na Warmii i Mazurach. Forum będzie gościło w Wilkasach w AZS COSA.

II Forum Rowerowe na Warmii i Mazurach w AZS COSA

W programie przewidziano prelekcje na temat rozwoju turystyki rowerowej oraz działań samorządu województwa w zakresie realizacji i promocji szlaków rowerowych. Forum będzie doskonałą okazją do spotkania się oraz wymiany dobrych praktyk w gronie miłośników aktywności rowerowej, a także do zapoznania się z aktualnymi trendami dzięki relacjom blogerów. Inicjatywie towarzyszył będzie rajd rowerowy wybranym odcinkiem Mazurskiej Pętli Rowerowej.

Pętla liczy blisko 300 km i biegnie wokół Wielkich Jezior Mazurskich. Oprócz wytyczenia, przygotowania i oznakowania trasy, wybudowano także 18 miejsc obsługi rowerzystów (MOR-ów) oraz 9 wież widokowych. Giżycka wieża jest już otwarta i czeka na zwiedzających.

Forum Rowerowe na Warmii i Mazurach jest nowym wydarzeniem cyklicznym, skierowanym do przedstawicieli samorządów lokalnych z regionu, organizacji pozarządowych, instytucji kultury, przedsiębiorców, branży turystycznej, a w szczególności – do wszystkich miłośników aktywności rowerowych.

Program wydarzeń

Uroczyste otwarcie Mazurskiej Pętli Rowerowej

2 czerwca

Wzgórze św. Brunona w Giżycku.

9.30 – 10.00 Briefing prasowy – Wzgórze Św. Brunona, ul. Św. Brunona.

10.00 – 10.30 Uroczyste otwarcie Mazurskiej Pętli Rowerowej.

II Forum rowerowe

2 czerwca

11.00 - 21.00 w AZS COSA Ośrodek w Wilkasach, ul. Niegocińska 5, 11-500 Giżycko.

3 czerwca 8.30 - 14.30. Wydarzenia wieńczy Rajd rowerowy po Mazurskiej Pętli Rowerowej

Mazurska Pętla to 300 km malowniczej trasy rowerowej wraz z infrastrukturą wspierającą rowerzystów, która umożliwia poznanie Mazur z perspektywy dwóch kółek. Na trasie znajdziemy informacje o lokalnych atrakcjach turystycznych, ciekawych wydarzeniach oraz miejscach cennych przyrodniczo. Na północy Mazurska Pętla Rowerowa łączy się ze Wschodnim Szlakiem Green Velo, najdłuższą tego rodzaju trasą w Polsce, a w Giżycku również z nowymi trasami rowerowymi wokół unikatowego w skali kraju i Europy zabytku, XIX-wiecznej Twierdzy Boyen.

ReklamaC1 - Ognisty Ptak

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

 • 9
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 2
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Stanica Wodna Kietlice 2021
ReklamaA2 - Marina Lester Club