ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Otwarcie nowego toru kartingowego na Mazurach

BieżąceAtrakcje5 maja 2020, 6:17
Otwarcie nowego toru kartingowego na Mazurach
 fot. Quady-Mrągowo

Mazury to nie tylko wspaniałe jeziora, piękna przyroda, interesujące zabytki. To również wiele ciekawych i oryginalnych atrakcji. W westernowym miasteczku Mrongoville otwiera się właśnie całkiem nowy tor kartingowy.

9 maja br. firma Quady-Mrągowo organizuje otwarcie nowego toru kartingowego. Obiekt znajduje się na Mrongoville Family Town przy ul. Młynowej 50 w Mrągowie.

„Nowa lokalizacja, pomiar czasu, długa pętla, wyniki online, nowy poziom rywalizacji. Na start promocja 30 zł/8 min. Już można się umówić na przejazdy telefonicznie pod nr 506 780 008 lub 505 942 005” – informuje organizator.

Firma zachowuje środki ostrożności, więc prosi o przybywanie w grupach określonych w obostrzeniach związanych z pandemią. Przybywamy w maseczkach lub kominiarkach, jazda w kominiarkach oczywiście obowiązkowa.

Możliwość jazdy w swoich kaskach. Płatność kartą lub gotówką. Oczekując należy zachować odstępy od innych uczestników Na miejscu dostępny płyn do dezynfekcji rąk.

Tor kartingowy znajduje się przy Mrongoville Family Town

Westernowe miasteczko zostało oddane do użytku w 2008 r. Budowa kosztowała blisko 8 mln zł i została dofinansowana z UE kwotą 4,5 mln zł.

Mrongoville jest niemal dokładnie odwzorowanym miasteczkiem z czasów XIX-wiecznego Dzikiego Zachodu. Co ciekawe, obok tego miejsca działa również wioska indiańska z naturalnej wielkości namiotami – tipi.

Znajduje się na przedmieściach Mrągowa, niedaleko rzeki Dajny. Aby dojechać do Mrongoville należy kierować się na Giżycko i z lewej strony drogi szukać drogowskazu umieszczonego niedaleko parkingu.

Na ponad 10 ha terenu znajdują się m.in.: budynek miejskiego ratusza, posterunek szeryfa i więzienie, saloon i bar meksykański, dworzec i torowisko z lokomotywą, domki traperów, stajnia, strzelnica i parking na ponad 200 samochodów. W samym miasteczko możemy wcielić się w prawdziwych kowbojów i poczuć się jak na Dzikim Zachodzie. Funkcjonuje tu wypożyczalnia strojów z tamtej epoki.

Na terenie Mrongoville można wynająć również domki wieloosobowe i apartamenty. Można więc w tym westernowym klimacie spędzić kilka dni. Zjeść i pobawić się w tawernie „Pod Pijaną Zgrają” zlokalizowanej na terenie miasteczka.

Miasteczko możemy zwiedzać razem z animatorem i przewodnikiem. Organizowane są tu pokazy tańca country, a nawet można się tego tańca nauczyć. Na terenie miasteczka funkcjonuje również mini zoo, gdzie można karmić zwierzęta. Na spragnionych większych wrażeń czeka również park linowy.

Rancho Farmera oferuje naukę jazdy konnej, przejażdżkę bryczką i konkursy farmerskie.

Będąc w miasteczku warto odwiedzić biura szeryfa z aresztem, zobaczyć zabytkową lokomotywę, cmentarz – miejsce spoczynku najgroźniejszych bandytów Dzikiego Zachodu. Można również wstąpić do sklepiku z pamiątkami, gdzie….otrzymasz swój własny list gończy.

W Saloonie i Mexico Barze można posmakować dań typowych dla kuchni Dzikiego Zachodu i oczywiście kowbojskich trunków.

Dla najmłodszych na terenie Mrongoville znajduje się duży plac zabaw, z dmuchańcem i huśtawkami oraz gry zręcznościowe.

Zobacz miasteczko westernowe na Mazurach.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Tło Dla Mew