ReklamaA1 - Odysseya Yachts

„Piskie Wytwory” w sam raz na święta Bożego Narodzenia

„Piskie Wytwory” w sam raz na święta Bożego Narodzenia
 fot. mazury24.eu

Zeszłoroczna edycja tego wydarzenia w Piszu wzbudziła ogromne zainteresowanie, co pokazuje, że w tym mazurskim mieście jest dużo utalentowanych i kreatywnych ludzi, którzy zasługują na swoją przestrzeń. Będzie więc kolejna edycja tego „świątecznego jarmarku” w Piszu.

Piskie Wytwory na Święta to kiermasz, na którym będzie można kupić i obejrzeć lokalne, mazurskie rękodzieło, naturalne dekoracje i inne cudowności. Na miejscu także pysznie i zdrowo zjesz oraz posłuchasz muzyki na żywo, wszystko, by wprowadzić cię w tym doborowym towarzystwie w świąteczny nastrój.

- Zapraszamy Was serdecznie, będzie to wspaniała okazja, by zdobyć nietuzinkowe prezenty dla swoich bliskich – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Scenariusz kiermaszu będzie z pewnością podobny do tego z roku ubiegłego. Czyli znajdziemy na kiermaszu w Piszu naturalną biżuterię, pachnidła, kosmetyki, świece, obrazy, ceramikę, domowe przetwory, ozdoby choinkowe i wiele innych.

„Piskie Wytwory” w sam raz na święta Bożego Narodzenia

Na pewno poczujemy również magię świąt Bożego Narodzenia wśród muzyki, pysznego jedzenia i gorących napojów. A wszystko naturalne, ręcznie tworzone i nietuzinkowe.

Za kiermasz odpowiedzialne jest stowarzyszenie na Mazurach o nazwie Wielka Woda i Piski Dom Kultury.

Wielka Woda to niedawno powstała inicjatywa na Mazurach, która wyłoniła się z kobiecych kręgów i zajmuje się wsparciem kobiet w rozwoju. Działa na terenie Pisza i okolic.

- Naszą pierwszą inicjatywą jest piski kiermasz świąteczny Piskie Wytwory, który skupi lokalnych rękodzielników, artystów, rzemieślników, drobnych przedsiębiorców i wytwórców. Będziemy promować dobrej jakości produkty tworzone z pasją z naturalnych surowców, ale też dobre jedzenie i lokalne zespoły muzyczne. Chciałybyśmy wpisać się w harmonogram mazurskich imprez i jeśli uda nam się dobrze wybrzmieć to mamy nadzieję na cykliczność imprezy – informowała rok temu Ewelina Szymanowska.

„Piskie Wytwory” odbędą się 4 grudnia 2022 r. na Placu Daszyńskiego w Piszu.

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Sasanka

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Lamdo
ReklamaA2 - Sunport, keje czarterowe